MojElektromobil

Tesla Semi sa už nejaký ten čas vyskytovali na amerických cestách a pohotoví ľudia tieto elektrické ťahače zachytili v doprave. Týmto “neoficiálnym” zhliadnutiam dal koniec sám CEO Tesly Elon Musk, ktorý zverejnil na Instagrame fotografiu naložených ťahačov, ktoré sa vydali na svoju prvú cestu medzi dvojicou Tesla-fabrík, teda z Gigafactory 1 do Fremontu.

Zaujímavosťou je aktuálna fotografia používateľa Twitteru Kyle Fellera, ktorý si všimol Tesla Semi na Superchargeri v St. Louis. Možno by na tom nebolo nič zvláštne, no je to zhruba 3200 km od Fremontu. A je to zatiaľ práve táto oblasť Kalifornie, kde sa Tesla Semi najčastejšie vyskytuje. Je totiž len v skúšobnej prevádzke. Čo teda robila Tesla Semi tak ďaleko od svojej základne?

Tesla Semi mierila do pivovaru

Vysvitlo, že prototyp, ktorý sa objavil v St. Louise sa tu prišiel ukázať budúcemu majiteľovi Tesla Semi. Je ním spoločnosť Anheuser-Busch, ktorá sa zaoberá pivovarníctvom a patrí pod ňu aj známy pivovar Budweiser. Tí si objednali až 40 kusov elektrických ťahačov a určite sa tešia, že si obzrú aspoň prototyp. Zdroj sa domnieva, že ide o rovnaký kus, ktorý slúžil už v novembri 2017 na predstavení.

Náš tip
Tesla Semi získala obrovskú objednávku. Do UAE poputuje 50 kusov

Podľa Tesly prejdú ich nové elektrické ťahače na jedno nabitie 400 až 800 km (plne naložené), čo zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené a niektoré automobilky to dokonca spochybňujú. Sme zvedaví na prvé skutočné výsledky dojazdu. Momentálne Tesla Semi získava energiu na Superchargeroch. Časom by mali byť pre ňu postavené špeciálne super-výkonné Megachargere, no zatiaľ sa v praxi neobjavili.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

15. marca 2018
Fotománia

+