MojElektromobil

Pred pár dňami sme písali článok o tom, že elektrický ťahač Tesla Semi zazreli na trati medzi továrňami vo Fremontom a Gigafactory 1 v Nevade. Teda, isté je len to, že Tesla išla po diaľnici, no v podľa predošlých informácií sa dalo ľahko dovtípiť, že Tesla Semi je na skúšobnej jazde medzi týmito dvoma Tesla továrňami. Elon Musk sa totiž pred tým vyjadril, že Tesla bude tiež sama svojím zákazníkom a svoje elektrické ťahače využije aj na vlstné potreby. Práve preprava tovaru medzi týmito továrňami je podľa Muska extrémne finančne náročná. Elektrická forma prepravy sa tak javí ako ideálne riešenie.

tesla semi

„Tesla bude prvým zákazníkom pre tieto nákladné vozidlá. Budeme používať vlastný nákladný automobil na prepravu nákladu v USA medzi našimi rôznymi zariadeniami. Máme montážne fabriky v Kalifornii, Gigafactory v Nevade, a preto budeme používať naše nákladné vozidlá na prepravu vecí medzi nimi,” povedal vtedy Jerome Guillen, Tesla viceprezident pre dopravu.

Tesla Semi oficiálne vyslaná na cestu

https://www.instagram.com/p/BgCJlKbFckb/?utm_source=ig_embed

Dohady sa dnes potvrdili oficiálnym príspevkom pána Muska na Instagrame. Sú na ňom dva Tesla ťahače, ku ktorým už sú pripojené prívesy s nákladom batérií. Presnejšie, išlo o batérie do Tesla Model 3, Powerpacks a Powerwalls. Mierili z Gogafactory 1 do továrne v Kalifornii.

Zaujímavosťou je, že Musk plánoval na tento účel vyhotoviť aj známu formu prepravy Hyperloop. Tesla Semi je však aktuálne schodnejšie a rýchlejšie zrealizovateľné riešenie…

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

Fotománia

+