MojElektromobil

Elektrický ťahač Tesla Semi bol prvýkrát videný mimo v USA. Tesla prednedávnom oznámila, že Semi sa podrobí zimným testom. Teraz fanúšik prototyp odfotil v Kanade.

Automobilka pravdepodobne vyrobila len dva kusy tohto prototypu a od jeho predstavenia sme ho mohli vidieť viackrát na verejných komunikáciách.

Medzičasom si Teslu Semi predobjednalo viacero spoločností vrátane Pepsi, FedEx alebo Walmart.

Prototyp Tesla Semi Kanada
Prototyp Tesla Semi na hranici s Kanadou (Foto: Jason Lennox)

Niekoľkotýždňové testovanie v chlade

Začiatkom tohto mesiaca Tesla predstavila výsledky za 4. kvartál 2019 a zároveň aktualizovala časový harmonogram výroby Tesla Semi a jeho testovania. Ťahač podľa Tesly podstúpi niekoľkotýždňový zimný test, aby sa potvrdila jeho výkonnosť v chladnom počasí a pri zlých trakčných podmienkach.

“Sme radi, že sa s vami môžeme podeliť o skúsenosti zo zimného testovania, ukážeme vám hlavné výhody elektrického ovládania trakcie a riadenia motora, s ktorými sa žiadna naftová pohonná sústava nemôže vyrovnať.”

Prototyp Tesla Semi, ktorý prekročil hranicu do Kanady, bol najprv videný na hranici USA – Kanada a neskôr aj v meste Ashcroft severovýchodne od mesta Vancouver. Pozrite si akceleráciu Tesla Semi pri výjazde na diaľnicu v Kalifornii:

18. februára 2020
Zdroj: Electrek, Jason Lennox (Instageam)

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+