MojElektromobil
Slavo Dzuričko 28. marca 2018

Už v minulosti sme mohli byť svedkami niekoľkých početných objednávok elektrického ťahača Tesla Semi. Teraz sa s objednávkou pridáva aj prepravná spoločnosť FedEx. Jej 20 kusov však prekonala ešte minulý rok konkurenčná spoločnosť UPS, ktorá si objednala hneď 125 kusov Tesla Semi. UPS tak drží v rukách zároveň najväčšiu objednávku týchto ťahačov vôbec.

Náš tip
PRICHÁDZAJÚ ĎALŠIE OBRÁZKY TESLA SEMI! OBJAVIL SA AJ NA AKCII SPOLOČNOSTI PEPSICO

FedEx a Tesla Semi

Po oficiálnom predstavení uviedla spoločnosť Tesla dve verzie – s dojazdom 300 a 500 míľ na jedno nabitie. Cenové rozpätie týchto modelov by sa malo pohybovať na úrovni 150 000 resp. 180 000 dolárov. K dispozícii by mala byť aj limitovaná verzia v hodnote 200 000 dolárov.

„FedEx má dlhú históriu inovácií a svoje úsilie pretavuje do celej svojej globálnej siete. Naša investícia do týchto nákladných automobilov je súčasťou nášho záväzku zvýšiť bezpečnosť na cestách a súčasne znižovať vplyv na životné prostredie.“ – hovorí CEO a prezident spoločnosti FedEx Mike Ducker.

Podľa odhadovaných cien tak má objednávka pre spoločnosť FedEx hodnotu približne 3 – 3,6 milióna dolárov. Tesla spočiatku vyberala zálohu 5000 dolárov za jeden kus elektrického ťahača Tesla Semi. Neskôr túto čiastku navýšila na 20 000 dolárov za základnú verziu. Limitovaná edícia je následne spoplatnená plnou sumou 200 000 dolárov. Spoločnosť FedEx objednávku potvrdila a tak musela zložiť zálohu približne vo výške 400 000 dolárov.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

28. marca 2018
Fotománia

+