MojElektromobil

Elon Musk naznačil, že nový Tesla Roadster „nemusí už vôbec potrebovať kľúč“, pretože prototyp je vybavený zaujímavým systémom dverí. Keď spoločnosť Tesla predstavila prototyp Roadster v roku 2017, Elon Musk uviedol zoznam šialene pôsobivých špecifikácií vrátane zrýchlenia 0 – 60km/h za 1,9 sekundy, dojazd 1000km a plno ďalších.

Tieto špecifikácie by mali mať „veľký dopad na superšporty so spaľovacím motorom“. Spoločnosť Tesla sa okrem toho snaží predstaviť v novom modeli Roadster niekoľko nových funkcií, napríklad balík SpaceX, ktorý sa skladá z prúdových motorov, ktoré pomocou studeného vzduchu zvyšujú rýchlosť vozidla.

Teraz Musk hovorí, že nový Roadster „nemusí potrebovať kľúč vôbec“. Komentár uviedol v reakcii na tech Youtubera Marques Brownlee, ktorý má výhradu pre nový Tesla Roadster:

Tesla bola priekopníkom v používaní telefónov na odomykanie automobilov, nikdy však úplne nezmizla kľúčenka. Pri uvedení Modelu 3 urobila z telefónu hlavný kľúč so záložnou kartou. Niektorí majitelia sa sťažovali na problémy, keď sa pokúšali odomknúť auto pomocou mobilnej aplikácie Tesla. Automobilka nakoniec ponúkla kľúč pre Model 3.

Pre Roadster to vyzerá, ako keby ho Tesla neplánovala. Zaujímavé je, že prototyp Roadsteru novej generácie bol vybavený novým systémom odomykania dverí, kde len prstom prejdete vedľa dverí.

Na prototype nejde o snímač odtlačkov prstov, ide iba o dotykové tlačidlo, ktoré funguje ako kľučka dverí. Musk pôvodne hovoril o uvedení nového Tesla Roadster na trh v roku 2020, ale nedávno oznámil, že tento model nie je priorita. Taktiež spomenuli, že Roadster sa „vyvíja na niečo lepšie ako len prototyp vo všetkých smeroch”.

Novšia generácia Roadsteru by teda mala prísť v roku 2021, ale to stále nie je potvrdené.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

1. decembra 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+