MojElektromobil

Druhá generácia elektrického superšportu od Tesly je naplánovaná na rok 2020. Elon Musk však hovorí, že nový Roadster nie je v žiadnom prípade pre automobilku prioritou. Je len akýmsi “dezertom”. Tesla sa momentálne najviac sústreďuje na výrobu a predaj nového dostupného Modelu 3. Práve do tohto elektromobilu dáva najviac úsilia. Následne bude prioritou pripravovaný Model Y.

Tesla Roadster bola odhalená koncom roka 2017 a odvtedy automobilka hovorí, že štart predaja by mal byť v roku 2020. To sa zatiaľ nemení. Už pri predstavení novinka upútala ohromným výkonom. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 2,1 sekundy hovorí za všetko. Tesla už začala prijímať predobjednávky a novinku dokonca použila aj ako cenu pre svoj referenčný program.

“Nový Roadster je dezert. Naozaj ho potrebujeme k tomu, aby sme urýchlili progres v autonómii alebo elektrifikácii? Nie.” Povedal Elon Musk.

Roadster nie je prioritou, ale len čerešničkou na torte

Musk nepotvrdil, ale ani nevyvrátil tvrdenie, že predaj elektrického superšportu začne v roku 2020. Len objasnil, že pre automobilku nie je toto vozidlo v žiadnom prípade prioritou číslo 1. Na otázku, v akom objeme je plánovaná výroba nového Roadsteru odpovedal, že by mohlo ísť o približne 10 tisíc kusov ročne.

Potvrdeniu začiatku predaja sa síce riaditeľ Tesly úspešne vyhýba, no na otázky o výkone odpovedá naozaj svojsky a bez servítky:

“S novým Roadsterom urobíme nejaké veci, ktoré sú nefér voči ostatným automobilom.”

Týmto vyjadrením dal jednoznačne najavo, že v priamom súboji to proti novému Roadsteru nebude mať ľahké žiadny superšport. Znovu sa zmienil aj o balíku SpaceX, ktorý bude obsahovať vzduchové trysky (rakety), ktoré mu poskytnú neuverieteľné zvýšenie výkonu a extrémnu akceleráciu.

Náš tip
Koenigsegg je frustrovaný z akcelerácie Tesly Roadster
4. júna 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+