MojElektromobil

Christian von Koenigsegg nie je určite jediný, kto je prekvapený z ohromných čísel, ktoré Tesla oznámila o svojom nadchádzajúcom Roadsteri. Tento elektromobil by mal prísť na trh v roku 2020. Nie sú to však len dohady či reči, akcelerácia modelu bola aj reálne dokázaná a demonštrovaná. Elon Musk, šéf Tesly povedal, že Roadster bude mať aj “extra balíček”, ktorý ho posunie na “úplne iný level”.

Náš tip
NOVÝ PROTOTYP TESLA ROADSTER VYSTAVENÝ UŽ AJ V GIGAFACTORY 1

Šéf Koenigseggu je z toho frustrovaný

O týchto číslach samozrejme počul aj šéf Koenigseggu, ktorý je frustrovaný. Z pôvodných plánov sa teraz musí firma vrátiť na úplný začiatok ku kresliacej doske.

“Našu budúcnosť sme už mali naplánovanú, no teraz sme počuli o novom Roadsteri a jeho neuveriteľnom zrýchlení. Naozaj môže mať automobil takúto akceleráciu? Je to frustrujúce!”

V Top Gear povedali, že Koenigsegg má zatiaľ najrýchlejší automobil. Zatiaľ. Autá od Koenigseggu majú len jeden cieľ a to je prekonať konkurenciu.

“Mysleli sme si, že toto nie je v poriadku. Pýtali sme sa či je to možné. Áno, bolo to možné. Potom sme si pomysleli: dobre, ako to zvládneme? Toto je trápne”

Je zaujímavé vidieť, že namiesto toho, aby spochybňoval schopnosti Roadsteru, verí tomu a hovorí, že jeho špecifikácie sú možné. Momentálne to vidí ako porážku. Okamžite sa toho chytil spolu s inžiniermi a začali pracovať na novom modeli, ktorý bude ešte lepší.

“Za dva dni sme prišli na pár vecí. Najjednoduchším spôsobom by bola kombinácia priamej jazdy s hybridizáciou, ktorú máme v inom formáte, s technológiou voľného pohybu motora a v osobitnom usporiadaní.”

Koenigsegg má teraz ohľadom akcelerácie nové plány:

“Pracujeme na zrýchlení z 0 na 400 km/h v priebehu približne 14 sekúnd.”

Toto všetko pri použití spaľovacieho motora. Koenigsegg má rád jeho zvuk a smrad benzínu. Je to presný opak toho, čo robí Tesla. Koenigsegg skrátka ignoruje spotrebu, najdôležitejším faktorom je predsa rýchlosť.

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

5. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+