MojElektromobil

Už na budúci týždeň, presnejšie 22. septembra, je na programe očakávaný Tesla battery day, v rámci ktorého sa predpokladá predstavenie nových batérií od Tesly. Aké vylepšenie prinesú je samozrejme stále záhadou, no webu Electrek niekto poslal fotografiu, na ktorej má byť zobrazená prvá in-house batéria od Tesly.

Fakt, že Tesla sa snaží o výrobu batérií vo vlastnej réžii je dobre známy a nie až tak prekvapivý. Vo výrobe elektrických áut sú aktuálny líder a v mnohých veciach sú pred konkurenciou. Je preto pochopiteľné, že sa do trhu s batériami taktiež snažia zapojiť. Cieľom je samozrejme zvýšiť produkciu a dostupnosť batérií, no taktiež znížiť ich cenu, čo by sa mohlo odraziť aj na lepších konečných cenách áut.

O čo sa teda Tesla snaží aspoň tušíme, no na konkrétne informácie si budeme musieť počkať do spomínaného battery day, ktorý sa uskutoční už začiatkom budúceho týždňa. Ako to už ale býva, ako väčšinu veľkých akcií, ani táto udalosť pravdepodobne neobídu úniky. Webu Electrek totiž niekto poslal fotografiu, ktorá má zachytávať nove batériové články od Tesly.

Webu sa zároveň podarilo získať potvrdenie od nezávislého zdroja, že skutočne je na obrázku prvá batéria od Tesly. Z neho je pritom jasné, že je výrazne hrubšia ako akékoľvek iné bežne využívane batérie Teslou. Dvojnásobný priemer by mal znamenať až štvornásobný objem, čo by mohlo prispieť k nižšej cene, nakoľko sa batérie balia v menšom počte.

17. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+