MojElektromobil

Spoločnosť Tesla nemá úplne najlepšie meno na trhu ak sa bavíme o kvalite výroby. Mnoho ľudí má stále Teslu zafixovanú ako nekvalitne spracované auto s množstvom chýb. Takéto škatulkovanie už nejaký čas nemá opodstatnenie. Avšak, nedávno sa objavil ďalší konštrukčný problém, informuje Teslarati.

Niekoľko elektromobilov Model Y značky Tesla bolo nútene stiahnutých z obehu. Príčinou majú byť uvoľnené skrutky a nedoliehavé pásy na zadných sedadlách. Podľa NHTSA môže mať až 3 470 Tesiel Model Y vyrobených v rokoch 2022 a 2023 výrobnú vadu ohrozujúcu bezpečnosť pasažierov. Vlastníkom týchto vozidiel budú zaslané listy s informáciami, a to konkrétne 25. apríla 2023.

Tesla Model Y 2022 Porovnanie
Problémová Tesla Model Y | Zdroj: Radovan Hlôška

Všetky stiahnuté vozidlá budú bezplatne opravené spoločnosťou. Majitelia tak môžu využiť svoj najbližší autorizovaný servis. Tí, ktorých sa to týka, sa môžu obrátiť na bezplatnú zákaznícku linku, kde im budú poskytnuté všetky potrebné informácie. Vzhľadom na to, že sa problém netýka veľkého množstva vozidiel, bol zachytený pomerne rýchlo.

Nie je to jediný problém vozidiel Tesla

Nie je však verejne známe, koľko elektromobilov s týmto problémom ešte nezamierilo do predaja. Poznáme tak len počet vozidiel, ktoré musia byť stiahnuté už priamo od zákazníkov(3 470 ks). Len nedávno bola Tesla nútená zvolať viac ako 362 000 vozidiel z dôvodu, že autopilot predstavoval hrozbu pri niektorých typoch križovatiek.

Spoločnosť to vyriešila tak, že všetky tieto vozidlá opravila softvérovou aktualizáciou. Mnoho odborníkov však ani s týmto riešením nebolo spokojných a od Tesly chceli rozsiahlejší zákrok. Tá aj vďaka tomu pokračuje v rýchlom zlepšovaní kontroly kvality svojich vozidiel, čo spomenula aj na nedávnom Investor Day. Okrem toho ukázala na prezentácii dva nové modely, ktorých predstavenie očakávame v blízkej budúcnosti.

Náš tip
Volkswagen, Audi a Porsche budú mať k dispozícii aplikácie ako TikTok, Spotify, Yelp a ďalšie
6. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+