MojElektromobil

Verejná nabíjacia stanica, ktorú nie je možné využívať kvôli jej zablokovaniu autom, ktoré aktuálne nenabíja, respektíve ani nemôže nabíjať. S týmto veľmi nepríjemným javom sa dá stretnúť a často je za tým prostá neohľaduplnosť a ignorácia dopravného značenia.

Realitou je však, že na takéto správanie je možné naraziť aj medzi majiteľmi elektromobilov, od ktorých by súkmeňovci asi celkom právom očakávali trochu lepší prístup. Jednoducho sa nájdu ľudia, ktorí situáciu zneužívajú a vyhradené miesto pri nabíjacej stanici využívajú ako bezplatné parkovanie, čím prirodzene obmedzujú ľudí, ktorí skutočne potrebujú nabíjať.

Spravodlivosť berú do vlastných rúk

Ako informuje portál InsideEVs, majitelia elektromobilov v zahraničí pre takéto správanie nemajú pochopenie a začínajú proti nemu bojovať. Na sociálnych sieťach sa začínajú objavovať prípady, kedy sa majitelia elektromobilov rozhodnú svojim nezodpovedným “elektrických rovesníkov” uštedriť malú príučku.

Do elektromobilu, ktorý blokuje nabíjaciu stanicu Tesla Supercharger bez toho aby ju reálne využíval, proste pripoja nabíjací kábel s úmyslom majiteľovi spôsobiť výdavky. Buď za samotné nabíjanie alebo cez takzvaný “poplatok za parkovanie”, ktorý v prípade nabíjacích staníc Tesla Supercharger môže dosahovať až 1 € za minútu. Zaobalia to pritom tak, že človeku vlastne pomáhajú, nakoľko na pripojenie svojho elektromobilu ku stanici predsa musel zabudnúť.

Vykonanie takejto “pomsty” má byť umožnené vďaka tomu, že nabíjací konektor je na elektromobiloch Tesla Model Y a Tesla Model 3 možné otvoriť ručne aj v prípade uzamknutého vozidla a autorizácia procesu nabíjania prebieha metódou Plug & Charge.

25. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+