MojElektromobil

Pred predstavením svojho elektrického pickupu si spoločnosť Tesla zaregistrovala ochranné známky na názov ”CYBRTRK”, ”CYBERTRUCK” a príslušné logo. Má mať veľmi futuristický dizajn v štýle Blade Runner a dostane tie najlepšie a najnovšie technológie, ktoré má automobilka k dispozícii. Bude predstavený už zajtra v Kalifornii.

Podľa člena Tesla Motors Club spoločnosť Tesla Inc. podala prihlášky na ochranné známky v rovnaký deň, kedy Elon Musk zverejnil dátum predstavenia pickupu. To je naplánované na 21.novembra o 20.00 kalifornského času. Na Slovensku tak bude možné predstavenie sledovať v piatok 22.11. o 5.00 ráno.

Doteraz nikto nepozná detailný dizajn pickupu, ani technické údaje. Musk zverejnil len to, že jeho vlečná kapacita má byť neuveriteľných 150 ton a že jeho dojazd sa bude pohybovať medzi 400 – 500 míľami (640 – 805 km). Uviedol tiež, že bude mať dosť sci-fi dizajn a že nebude pre každého.

Jeho cena sa má začínať na 49 000 dolárov a má byť podľa Muska ”lepší ako Ford F-150”. Zaregistrované logo pickupu vyzerá takto, pričom po správnom poskladaní písmen z loga dostaneme približnú siluetu vozidla (animácia v instagramovom poste – kliknite šípku doprava).

Silná konkurencia od Fordu aj Rivianu

Výrobcovi elektromobilov bude v segmente pickupov konkurovať napríklad Ford, ktorého bestseller F-150 sa bude tiež v blízkej budúcnosti elektrifikovať. Serióznu konkurenciu mu bude robiť aj pickup R1T od Rivianu, ktorý sa začína vyrábať koncom roka 2020.

Tesla na pozvánkach na predstavenie pickupu ukázala svetelnú lištu, ktorá bude na tomto pickupe. Keď na obrázku nastavíte vyšší jas a kontrast, je možné na ľavej strane vidieť kolesá a korbu vozidla.

Svetelná lišta Tesla Cypertruck pickupu


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+