MojElektromobil

V prípade avizovaného kompaktného SUV Tesla Model Y sa spočiatku hovorilo, že bude postavené na základoch Modelu 3. V máji nás potom Elon Musk prekvapil vyhlásením, že Model Y dostane vlastnú platformu. Aktuálne hovorí o úprave tejto stratégie, čo by mohlo viesť ku skoršiemu uvedeniu tohto modelu na trh.

Tesla Model Y mala byť postavená na špeciálnej novej architektúre, ktorá by výrazne redukovala dĺžku káblových rozvodov. To malo umožniť výrazné zjednodušenie výrobného procesu a maximalizovanie automatizácie výroby. Výrobné linky pre Model Y mali byť podľa slov Elona Muska úplne iného levelu. Taktiež sa mala zbaviť závislosti na zastaralej technológií 12V olovenej batérie.

Náš tip
Prvý oficiálny teaser kompaktného elektrického SUV Tesla Model Y je vonku!

tesla model y teaser

Elona presvedčili kolegovia

Elon Musk teraz priznáva, že uznal argumenty svojich kolegov a vracia sa k pôvodnému plánu. Podľa neho je skutočne rozumné uviesť na trh cenovo dostupné SUV, čo najskôr. Veď konkurencia v tejto oblasti začína pomaly rásť, navyše SUV sú najrýchlejšie rastúcim segmentom v automobilov priemysle. Tesla Model Y tak vyrastie na platforme Modelu 3. Elon Musk však dodáva, že zmeny týkajúce sa architektúry kabeláže, sú v prípade Modelu Y v pláne aj naďalej.

Nedozvedeli sme sa však, či sa zmení aj časový horizont uvedenia Tesly Model Y na trh. Elektrické SUV novej platformy malo prísť najskôr koncom roka 2019, pričom za reálnejší sa považoval rok 2020. Logicky tak dúfame, že zmena stratégie v prípade platformy Modelu Y prinesie aj jeho skoršie uvedenie do predaja.

Zdroj: electrek.co. titulný (ilustračný) obrázok: ev.network


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

3. augusta 2017

+