MojElektromobil

Ako nedávno oznámila Tesla, Giga Berlin teraz ponúka dve nové farby pre Model Y – Quicksilver a Midnight Cherry Red. Tieto farby budú časom dostupné aj pre Model 3, ale zatiaľ zostávajú exkluzívne len pre model Y.

Ešte v apríli 2020 Elon Musk poznamenal, že Tesla Gigafactory Berlin bude vybavená jednou z najpokročilejších lakovní na svete. Zariadenie by podľa Muska dokázalo vytvoriť „viac vrstiev úžasných farieb, ktoré sa jemne menia so zakrivením“. Musk vtedy poznamenal, že lakovne Fremont Factory a Giga Shanghai sa budú tiež časom modernizovať. Avšak Giga Berlin bude prvá, ktorá si osvojí túto novú pokrokovú lakovňu.

Ako uvádza portál insideevs.com, Tesla Model Y vo farebnom prevedení Quicksilver bol začiatkom tohto týždňa uvedený na výstave Auto Zürich vo švajčiarskom Oerlikone. Z fotiek je jasné, že vyzerá veľmi pekne a dáva to predstavu o tom, ako môže farba vyzerať v skutočnosti.

Zdroj: insideevs.com

Dostupné iba pre Európu a Stredný východ

Quicksilver a Midnight Cherry Red sú exkluzívne pre Giga Berlin a to znamená, že sú dostupné iba pre zákazníkov z Európy a Stredného východu. Obe farby majú až 13 vrstiev pre hĺbku a definíciu.

Čo sa týka cien, strieborná Quicksilver Vás v Nemecku vyjde na 3 000 €. Zatiaľ čo Midnight Cherry Red príde na 3 200 €. Zaujímavosťou je, že obe farby sú dostupné len na Tesle Model Y Long Range a Performance. Ak budete chcieť kúpiť nový základný model Y Standard Range RWD, ktorý mimochodom v USA nie je k dispozícií, budete si musieť vybrať iba z bežnej palety farieb.

Tesla Model Y v novej farbe | Foto: Vision E Drive via Twitter


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. novembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+