MojElektromobil

Bolo to len otázkou času. Tesla aktuálne ponúka Model 3 a Model Y Standard Range, Long Range a Performance. Najnižšiu spotrebu z týchto modelov má vždy Standard Range, najmä kvôli nižšiemu výkonu a zadnému náhonu. Long Range varianty ponúkajú pohon všetkých kolies. Automobilka sa teraz rozhodla vrátiť k RWD Long Range modelu v prípade Y. To znamená, že dosiahne najdlhší dojazd spomedzi všetkých Modelov Y. Na tému upozornil portál Teslarati.

Tesla Model Y je najpredávanejším vozidlom značky, a zároveň aj najpredávanejším elektromobilom vôbec. V minulom roku sa dokonca stal najpredávanejším vozidlom v Európe, prekonal aj všetky spaľovacie modely. Rozšírenie portfólia o model s dlhým dojazdom je aj z tohto hľadiska celkom logické.

WLTP dojazd 600 km

Novinka má podľa automobilky ponúknuť WLTP dojazd na úrovni až 600 kilometrov. Pre porovnanie, základný RWD model má dojazd 455 km, Long Range Dual Motor AWD 533 km a Model Y Performance 514 km.

Tesla Model Y
Zdroj: Tesla

 

Tesla tiež poznamenala, že Model Y Long Range RWD je teraz k dispozícii v konfigurátoroch v Rakúsku, Česku, Dánsku, Fínsku, Nemecku, Belgicku, Luxembursku, Švajčiarsku, Španielsku, Portugalsku, Nórsku, Švédsku, Islande, Taliansku, Grécku, Poľsku, Slovinsku, Rumunsku a Maďarsku.

Mohlo by vás zaujímať:

Model Y Long Range RWD začína na 48 990 eurách, čo z neho robí druhý najdostupnejší variant vozidla v krajinách, kde sa ponúka. Pre kontext, Model Y Long Range Dual Motor AWD a Model Y Performance začínajú na 54 990 € a 59 990 €. Po takomto modeli fanúšikovia Tesly volali už dlhšie. Za nižšiu cenu ponúkne síce nižší výkon, no aj dlhší dojazd. A to sa počíta.

Tesla Model Y Long Range RWD a ďalšie parametre

Nový model zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy. Pre porovnanie, Long Range verzia Modelu Y s pohonom všetkých kolies uvádza čas rovných 5 sekúnd. Nechýba nabíjanie s výkonom 250 kW. Za 15 minút nabíjania vďaka tomu získa dojazd 241 kilometrov. Batéria má kapacitu 80 kWh, výkon vozidla je 220 kW a krútiaci moment sa zastavil na hodnote 350 Nm.

Tesla Model Y 2022 Porovnanie
Tesla Model Y

Tesla Model Y Long Range RWD ponúka maximálnu rýchlosť na úrovni 217 km/h a konfigurátory uvádzajú dostupnosť novinky za 2-4 týždne.

Náš tip
Exkluzívne: Na okruhu sme otestovali najvýkonnejšie Porsche všetkých čias – Porsche Taycan Turbo GT


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

11. apríla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+