MojElektromobil

Tesla v septembri 2023 oficiálne odhalila modernizovanú verziu svojho elektromobilu Tesla Model 3, ktorý sa dočkal viacerých výrazných vylepšení. Modernizovaná verzia je známa aj pod kódovým označením, respektíve prezývkou, Highland. Na rozdiely sme sa pozreli vo veľkom porovnaní a vynovená Tesla Model 3 “Highland” prešla už aj našim testom.

Aktuálne sa očakáva, že podobný osud postretne aj druhý populárny elektromobil z produkcie Tesly. Treba povedať, že správy o modernizácii Tesla Model Y sa objavujú už dlhší čas. Tie z dôveryhodnejších zdrojov siahajú prinajmenšom do marca 2023. Ide o jeden z napredávanejších elektromobilov na svete, takže výraznejšia úprava dáva veľký zmysel.

V prípade Tesla Model Y je modernizácia známa pod kódovým označením “Project Juniper”, respektíve Tesla Model Y Juniper. Aktuálne sme už prakticky za fázou dohadov a špekulácií. Vec sa vlastne má tak, že nová Tesla Model Y bezpochyby príde, otázkou zostáva len to, kedy presne.

tesla model y facelift
Uniknuté zábery Tesla Model Y facelift 2024 | Zdroj: reddit, používateľ Mimiii85

Portál Bloomberg na konci decembra zverejnil informáciu, že výroba je už takmer na spadnutie. Konkrétne spomína, že vo fabrike Gigafactory Shanghai už prebiehajú prípravné práce a so sériovou výrobou sa počíta na polovicu roka 2024. To, že Tesla pripravuje niečo veľké môže naznačovať aj nedávne zlacnenie predmetného elektromobilu.

Zatiaľ nie je presne známe, aké novinky prinesie, no vo všeobecnosti sa očakáva podobný prístup ako v prípade Tesla Model 3 “Highland”. Zdroje oboznámené so situáciou ale majú uvádzať, že pripravované sú aj nové funkcie a vylepšenia určené špecificky pre Y.

Na sociálnej sieti Instagram sa medzičasom začali objavovať obrázky, ktoré majú údajne zachytávať Tesla Model Y Juniper, čo má potvrdzovať, že novinka dorazí skôr než sa pôvodne očakávalo. Spomínané obrázky ale majú veľmi nízku kvalitu a objavujú sa pochybnosti o ich autenticite.

Profil, ktorý ich zverejnil, tvrdí, že sú skutočné. Akurát vraj boli “prehnané cez nástroje umelej inteligencie pre zlepšenie kvality”. Práve to malo spôsobiť zvláštnu podobu nápisu “Model Y”, čo na zábere vyzerá skôr ako “MDDEL Y”. Nateraz ich ale treba brať so zdravou dávkou skepticizmu.

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa CocheSpias (@cochespias1)

Náš tip
WAVE Charging: Bezdrôtové nabíjanie s výkonom 500 kW pre elektrické nákladné vozidlá


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. januára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+