MojElektromobil

Ďalší video záznam zachytáva dominanciu známeho elektromobilu Tesla Model X nad ostatnými spaľovacími či zážihovými konkurentmi. V “drag” závode si zmerali sily viacerí protivníci s modifikovanými vozidlami, avšak proti Tesle nezaznamenali úspech. Čas, za ktorý Tesla Model X dokáže dosiahnuť 60 míľ za hodinu, a teda takmer 100 km/h sa totiž pohybuje okolo troch sekúnd.

Náš tip
SPRÍSTUPNÍ TESLA SVOJE NABÍJAČKY SUPERCHARGER AJ INÝM AUTOMOBILKÁM? | DISKUSIA

Tesla Model X a “drag” závod

Vozidlá, ktoré proti Tesle na video zázname nastupujú navyše nie sú len také obyčajné “hot hatch” úpravy. BMW, ktoré nastupuje takisto v “drag” závode má navyše špeciálnu úpravu pre zvýšenie množstva paliva, ktoré je vstrekované do spaľovacieho motora. To má za následok kúdol sivého až čierneho dymu, ktorý je plný nadmerného množstva emisií. Takáto úprava obvykle nie je povolená a je tiež pochopiteľne absolútne nevhodná aj vzhľadom k životnému prostrediu.

Na druhej strane elektromobil nevypúšťa žiadne emisie, ponúkne vskutku pohodlnú výbavu a napriek tomu zvíťazí nad svojimi súpermi. Iste, niektoré ľahšie a menšie vozidlá mali na začiatku trate navrch, v priebehu pár sekúnd však Tesla náskok zmazala a s prehľadom zvíťazila. S akým vozidlom by ste chceli vidieť Teslu v dueli? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

9. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+