MojElektromobil

Aktuálne sú nabíjačky Supercharger sprístupnené majiteľom elektromobilov Tesla. Kým spočiatku boli nabíjacie stanice úplne zadarmo, dnes sú už istou formou spoplatnené. Majitelia elektromobilov Model 3 už napríklad nemali možnosť využívať nabíjacie stanice zadarmo. Výrobca však vo svojich vyjadreniach v minulosti potvrdil, že nejde o zárobkovú činnosť. Zisk z týchto staníc bude slúžiť na rozšírenie samotnej infraštruktúry.

Náš tip
ELON MUSK: TESLA MODEL Y BUDE VÝROBNOU REVOLÚCIOU!

Elon Musk a odvážne tvrdenia

V rámci vyjadrení nemohol chýbať ani CEO spoločnosti Tesla, Elon Musk. Ten spomínal, že sieť staníc Supercharger nie je nedostupná pre ostatné automobilky, partneri však budú musieť za takúto spoluprácu aj istým podielom zaplatiť. Do tejto chvíle sa však nenašiel partner v podobe inej automobilky, ktorý by takúto možnosť využil.

“Toto nie je oplotená záhrada.” – vyjadril sa Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, na margo využívania siete nabíjacích staníc Supercharger aj inými automobilkami okrem známej Tesly.

Nový partner by musel svoje modely vybaviť aj rovnakým štandardom (CHAdeMO), ktorý používajú elektromobily Tesla, alebo by musel k svojim vozidlám pripájať aj redukciu. Iste, sieť nabíjacích staníc Supercharger nie je jedinou možnosťou pre rýchle DC nabíjanie. Svoje nabíjacie siete vyvíjajú spoločne alebo jednotlivo aj iné automobilky. Spolupráca s Teslou a jej infraštruktúrou však môže byť pre automobilky prinajmenšom veľmi lákavá.

Prijali by ste možnosť nabíjať v nabíjačkách Tesla Supercharger aj iné elektromobily? Chceli by ste rozšíriť sieť nabíjacích staníc aj na Slovensku? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: cnet.com, titulná fotografia: electrek.co

8. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+