MojElektromobil

Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, tentokrát neváhal a priniesol ďalšie odvážne vyjadrenie. Tentokrát išlo na margo produkcie pripravovaného elektromobilu Tesla Model Y. Podľa Muska by malo ísť dokonca o výrobnú revolúciu, a to aj napriek tomu, že automobilka stále naplno nerozbehla produkciu predošlého elektromobilu Model 3.

Náš tip
TESLA MODEL Y: PRÍDE NOVÝ ELEKTROMOBIL DO VÝROBY UŽ BUDÚCI ROK?

Výrobné bolesti Modelu 3?

Odvážne vyhlásenie sa právom vzťahuje práve na výrobný proces, ktorý má aktuálne skutočný dopad na produkciu cenovo dostupnejšieho Modelu 3. Elon Musk tvrdí, že sa chce v prípade elektromobilu Model Y vyhnúť výrobným bolestiam, aké nastali pri spomínanom Modele  3. Navyše dodáva, že Model Y bude “skutočne neuveriteľný z výrobného hľadiska.” Otázka znie, čo si pod týmto pojmom má predstaviť koncový zákazník.

V súvislosti s pripravovaným elektromobilom Tesla Model Y stále poznáme len základnú siluetu.

Kľúčom k rýchlejšiemu výrobnému procesu by mohla byť ešte hlbšia automatizácia. Elon Musk vo svojich predošlých vyjadreniach uviedol, že plánuje vybudovať 12-voltovú architektúru batérií používanú v iných vozidlách spoločnosti Tesla. To by mohlo výrazne znížiť dĺžku potrebných elektrických rozvodov a zjednodušiť výrobný proces. Rovnako tak by to mohlo mať za následok aj zvýšenie už teraz vysokej mieri automatizácie pri výrobnom procese automobilky.

Veľkou otázkou ostáva takisto termín, kedy by výroba tohto elektromobilu mohla začať. Podľa aktuálnych informácií sa tak stane najskôr začiatkom roka 2020. Jedným z najväčších problémov je aktuálne akýsi nedostatok miesta. Továreň vo Fremonte doslova “praská vo švíkoch,” takže nový elektromobil Tesla Model Y bude musieť byť vyrábaný na inom mieste. Kde presne, to však momentálne Elon Musk neupresnil.

Zdroj: theverge, titulná fotografia: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

4. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+