MojElektromobil

Automobilka Tesla aktuálne vyrába približne 2000 kusov svojho Modelu 3 týždenne. Zo svojho tempa však zjavne nehodlá poľaviť. Podľa agentúry Reuters dostali vybraní dodávatelia prvotné a čiastočné požiadavky o pripravovanom elektromobile Tesla Model Y.

Náš tip
ELON MUSK: TESLA MODEL 3 S DUÁLNYM MOTOROM JE NAPLÁNOVANÁ NA JÚL 2018!

Tesla Model Y a rok 2019?

Tieto požiadavky zo strany spoločnosti Tesla sú rannou fázou výrobného procesu. Vo všeobecnosti, niekoľko rokov pred začiatkom výroby, výrobcovia automobilov zašlú požiadavku na viacerých dodávateľov, aby získali konkurenčné ponuky. Táto požiadavka, len rok a pol pred očakávaným začiatkom výroby, je agresívnejšia než zvyčajne. Stále však podľa Reuters o reálny cieľ.

Spomínané žiadosti neobsahujú veľa informácií, množstvo z nich by sa však mohlo čiastočne ponášať na elektromobil Tesla Model 3. Tesla v minulosti uviedla, že plánuje vyrábať rovnaký počet Modelov Y v porovnaní s Modelom 3. Keďže v súčasnosti Tesla očakáva objednávky na približne pol milióna kusov Tesla Model 3 ročne (pri plnej výrobe), dočkať by sme sa teda mali ďalších pol milióna kusov elektromobilu Tesla Model Y. To môže predstavovať záťaž pre aktuálne továrne Tesla.

Nový elektromobil Tesla Model Y by mal byť postavený práve na platforme cenovo dostupnejšieho Modelu 3.

Kapacita továrne Fremont sa totiž zastavila práve na hodnote pol milióna vozidiel ročne. Táto kapacita bude rozdelená a naplnená elektromobilmi Tesla Model S, X a 3 najmä ku koncu roka 2019, keď sa aj Model 3 dostane už do plnej výroby. Pôvodný plán Tesly bol postaviť Model Y na vlastnej platforme, čo by vyžadovalo viac času. Neskôr sa stratégia zmenila a vozidlo bude postavené práve na platforme elektromobilu Tesla Model 3.

Pokiaľ by plynule pokračoval plán elektromobilu Tesla Model Y po vzore jeho cenovo dostupného súrodenca s označením “Model 3,” prvé kusy z výrobnej linky určené pre zamestnancov spoločnosti by tak mohli prísť niekedy okolo novembra 2019. Prvé kusy dostupné pre štandardných zákazníkov mimo spoločnosti by mali byť k dispozícii následne na jar alebo v lete roka 2020. Automobilka Tesla nás ešte rozhodne má čím prekvapiť.

Zdroj: electrek.co 1, 2


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

13. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+