MojElektromobil
Slavo Dzuričko 17. mája 2018

Pred časom sme zachytili video, kde práve elektromobil Tesla Model X ťahá z tunela spoločnosti The Boring Company (takisto CEO Elon Musk) početné vagóny. Nemenej šokujúce bolo aj video závodu medzi spomínaným elektromobilom a lietadlom Boeing 737 zachytené na videu priamo na odletovej dráhe na letisku. Ďalšie prekvapivé meranie síl sa odohralo len pred pár dňami. Tentokrát v hlavnej úlohe Model X a lietadlo Boeing 787-9 Dreamliner. Pripomíname, že váha spomínaného lietadla je viac ako 110 ton.

Náš tip
TESLA MODEL X ROZDRVILA NA „DRAG“ ZÁVODE ĎALŠIE MODIFIKOVANÉ VOZIDLÁ | VIDEO

Tesla Model X vs. Boeing 787

Pokus, ktorý sa odohral bol súčasťou kampane austrálskeho letiska. Ako môžete vidieť na video zázname, Tesla Model X skutočne reálne roztlačila obrovské lietadlo Boeing 787-9 Dreamliner. Vďaka pokusu a reálnemu úspechu sa tak elektromobil Tesla Model X zapísal svojim počinom aj do Guinessovej knihy rekordov. Tesla v tomto prípade využíva na maximum svoj krútiaci moment a spĺňa rekord pre najťažšie vlečenie sériovým elektrickým vozidlom.

Tesla Model X vs. Boeing 737

Toto však rozhodne nebol náhodný a ani prvý pokus, kde sa ocitla automobilka Tesla, či už úmyselne, alebo prostredníctvom kampaní tretích strán. Ak si vezmeme predošlú udalosť Tesla vs. Boeing, skúška dopadla takisto pozitívne pre elektromobil. Tesla Model X dokázala priamo na letiskovej dráhe predbehnúť rozbiehajúci sa Boeing 737, ktorý následne vzlietol do oblakov. Dôkaz o tejto skutočnosti si môžete prezrieť na videu nižšie.

Zdroj: electrek.co, insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

17. mája 2018
Fotománia

+