MojElektromobil

Posledný týždeň sme vás viackrát informovali o zvyšovaní dojazdu niektorých elektromobilov Tesla. Po verzii Model 3 a Model X sa zvýšenia nakoniec dočkali aj zvyšné dve vozidlá. Aj Model S a Model Y tak dokáže prejsť o pár kilometrov ďalej, pričom v prípade Model Y sa zvýšenie dojazdu rieši aj softvérovo.

Miernym zvýšením sa ale dá nazvať iba to pri Tesla Model Y. V konfigurátore sa totiž dojazd zdvihol o 9, respektíve 12 míľ. Dojazd pri verzii Tesla Model Y Long Range Dual Motor stúpol z 316 na 325 míľ, teda z 508 na 523 kilometrov. Výkonnejšia verzia sa dočkala o niečo výraznejšieho zvýšenia, a teda zo 468 kilometrov stúpol na 487 kilometrov. Pozitívne je, že optimalizácia prichádza aj do už vyrobených verzií Model Y. Majitelia dostali aktualizáciu s označením 2020.40.7, ktorá vďaka vyššej efektivite motoru a klimatizácie prináša vyšší dojazd.

Budúci majitelia Model S Performance sa môžu tešiť na naozaj výrazný nárast dojazdu. Tu muselo určite prísť k viac ako iba softvérovým vylepšeniam, nakoľko dojazd vzrástol o 39 míľ – z 348 na 387 míľ. V kilometroch ide o nárast z 560 na 622, čo je 11 % zvýšenie. Všetky modely elektromobilov Tesla si teda prešli veľmi slušnou optimalizáciou, ktorá opäť komplikuje situáciu konkurencií. Akým spôsobom sa im ale tieto vyššie hodnoty dojazdu podarilo dosiahnuť zatiaľ nie je jasné.

So stále stúpajúcou efektivitou je očakávaný dojazd Tesla Model S Plaid v kombinácii s novou batériou viac ako reálny. Hodnotu 840 kilometrov by teda nemal byť problém dosiahnuť.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

19. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+