MojElektromobil
Tomáš Gurský 2. októbra 2018

Začal sa autosalón v Paríži a Tesla podľa očakávania svojich fanúšikov priviezla aj svoj Model 3. Ten už počas novinárskeho dňa pútal obrovskú pozornosť. Prezentovaný je v dvoch aktuálne predávaných verziách, s ktorými síce nie sú povolené testovacie jazdy, no je možné si ich prezrieť do posledného detailu.

Veľká pozornosť je venovaná nabíjaciemu portu. Práve autosalón v Paríži mal dať odpoveď na to, či Tesla v európskom Modeli 3 použije rovnaký konektor ako doposiaľ, alebo začne využívať port CCS. Využitie portu CCS by bolo veľkou výhodou – znamenalo by možnosť nabíjania nielen na Tesla Superchargeroch, ale aj na iných rýchlonabíjačkách (vrátane projektu Ionity) bez použitia adaptéru. Aj v súčasnosti môžu Tesly využívať iné rýchlonabíjačky, avšak iba s použitím Chademo adaptéra limitovaného na 50kW. Odpoveď na túto otázku sme bohužiaľ nedostali. Vystavené verzie sú americké a majú US konektor.

Okrem Modelu 3 vystavuje Tesla aj svoj Model S, Model X a riešenie domáceho úložiska energie Powerwall. Ak by ste sa chceli pozrieť na vystavené autá v Paríži osobne, máte možnosť ich vidieť od štvrtka 4.10. do ďalšej nedele 14.10.2018. Nezabudnite sa nám potom pochváliť vašimi dojmami v diskusii.

Zdroj: automobile-propre.com

2. októbra 2018
Fotománia

+