MojElektromobil

Spoločná iniciatíva spoločností BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group v oblasti budovania siete 350kW ultra-výkonných nabíjacích staníc pre elektromobily v Európe sa stáva realitou. K 8 staniciam, ktoré sú už v prevádzke, sa čoskoro pridá ďalších 14 ultravýkonných nabíjacích staníc. Tieto sú aktuálne podľa poslednej aktualizácie mapy projektu už vo výstavbe.

Tempo budovania siete naznačuje, že plánovaný počet 100 nabíjacích staníc v priebehu 12 mesiacov je reálny. Už počas budúceho leta by mohli I-Pace, e-Tron, EQC, Kona, Niro a ďalšie elektromobily s CCS nabíjaním dostať slušnú rýchlonabíjaciu infraštruktúru pre bezproblémový pohyb po Európe. Ten je samozrejme možný aj dnes, avšak s využitím nabíjačiek rôznych poskytovateľov, a prevažne s maximálnym výkonom 50kW.

V segmente rýchlonabíjačiek aktuálne dominuje Tesla, ktorá má podľa supercharge.info k dnešnému dňu 1369 nabíjacích staníc, z toho 427 v Európe. Ich nabíjacie stanice však môžu využívať iba vlastné vozidlá automobilky. Stojany Superchargerov Tesla v Európe totiž majú konektor štandardu Typ 2 špeciálne upravený pre rýchlonabíjanie, pričom túto úpravu využíva iba Tesla.

Práve použitie európskeho univerzálneho štandardu pre nabíjanie CCS umožní projektu Ionity zacieliť na čo najväčší počet elektromobilov. Navyše partnerstvo so spoločnosťami Shell a OMV by malo umožniť umiestnenie nabíjačiek na strategických miestach. Držíme Ionity palce!

Náš tip
POZNÁME PODOBU NABÍJACÍCH STANÍC IONITY! STOJA ZA NIMI AJ NEMECKÉ AUTOMOBILKY
2. októbra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+