MojElektromobil
eAutoportal 28. novembra 2017

Na svetlo sveta sa dostal kompletný 160-stranový používateľský manuál k Tesle Model 3. Prezrádza mnohé zaujímavé informácie, o ktorých sme doteraz nevedeli.   

Užívateľské príručky k elektromobilom značky Tesla sú bežne dostupné na stránke výrobcu. To sa však doteraz netýka Modelu 3. A tak sme si museli počkať až do chvíle, kedy jeden z fanúšikov Modelu 3 zavolal na zákaznícku linku Tesly a požiadal o zaslanie spomínaného manuálu. Pre úplnosť dodávame, že sa jedná o manuál, ktorý bol aktualizovaný v septembri 2017.

Niektoré jeho časti sú prevzaté v nezmenenej podobe z používateľských príručiek k Modelu S a Modelu X. Týka sa to napríklad Autopilota. Nachádza sa tu samozrejme aj množstvo nových a zaujímavých informácií. Úplne nové sú ovládacie prvky v podobe dvoch obojsmerných posuvných tlačidiel umiestnených na volante.

Náš tip
Tesla Model 3 je podľa testov v skutočnosti rýchlejšia ako uvádza výrobca

tesla model 3 manual

Rozdielny výkon motora a iná kapacita batérie

Zaujímavosťou je udávaný výkon elektromotora. Manuál totiž hovorí o 165 kW, pričom na základe skôr uniknutých dokumentov EPA sa predpokladal výkon 192 kW. Spoznali sme aj údaj o maximálnom krútiacom momente na jedno koleso – 3 700 Nm. Prekvapujúci je na prvý pohľad aj údaj o kapacite batérie. Pôvodné správy hovorili o 80,5 kWh v rámci verzie „Long Range“. V manuáli však stojí hodnota 75 kWh. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tak jedná o využiteľnú kapacitu batérie. V príručke sa taktiež spomína, že Tesla Model 3 aktuálne nepodporuje inštaláciu ťažného zariadenia. V budúcnosti by sa to však malo zmeniť, pretože Elon Musk už dávnejšie povedal, že Model 3 bude môcť byť vybavený aj ťažným zariadením.

Kompletný požívateľský manuál k Tesle Model 3 nájdete na nasledujúcom odkaze.

Zdroj: electrek.co

28. novembra 2017
Fotománia

+