MojElektromobil

Spoločnosti trvalo niekoľko rokov, kým vyprodukovala 100 tisíc Modelov S a X. Na rovnaký počet vyrobených kusov aktuálneho Modelu 3 potrebovala len približne rok. Ľahké to však vôbec nebolo. Automobilka sa dlho snažila dosiahnuť cieľ, ktorým bolo vyrábať 5 000 kusov elektromobilu týždenne. Podarilo sa jej to až po niekoľkých mesiacoch od stanoveného cieľa. Predobjednávky sa hrnuli jedna za druhou a dodacia doba sa stále predlžovala. Niektorí zákazníci dokonca kvôli tomuto zrušili predobjednávky a boli im vrátené zálohy za elektromobil, ktorý si objednali a nedostali.

Posledný štvrťrok začal veľmi dobre

Momentálne je výroba ustálená, automobilka zvláda bez problémov vyrábať 5 000 kusov Modelu 3 mesačne. Aktuálny štvrťrok začala Tesla veľmi dobre, za prvých 11 dní vyrobila 11 500 kusov tohto elektromobilu, čo predstavuje výrobu viac ako 1 000 kusov denne. Okrem toho si zaregistrovala až 13 700 nových VIN čísel behom 2 dní. Všetky tieto údaje naznačujú, že pre Teslu pôjde o skutočne úspešný 4. kvartál.

100 tisíc vyrobených kusov je pre automobilku dôležitým míľnikom, musíme brať do úvahy, že sa stále jedná o jedného z najmladších hráčov na trhu, ktorý s takýmto objemom výroby predošlé skúsenosti nemal. Výrobný proces však stále nie je ukončený, aj keď to vyzerá, že Tesla má už najťažšie časy s Modelom 3 za sebou. Zostáva ešte začiatok predaja základného Modelu 3, ktorý v USA láka na veľmi dobrú cenu 35 000 USD.

Náš tip
TESLA MODEL 3 SA PODĽA TESTOV NHTSA STALA NAJBEZPEČNEJŠÍM AUTOM


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

15. októbra 2018

+