MojElektromobil

Aktuálny dopyt po elektromobiloch Tesla výrazne prekonáva očakávania. Ako informuje portál Electrek, automobilka má na tento štvrťrok úplne vypredané. Všetky elektromobily, ktoré je schopná vyrobiť, už majú svojho budúceho majiteľa a novým záujemcom nezostáva nič iné, než počkať do ďalšieho štvrťroku.

Tento stav mal potvrdiť aj dobre informovaný zdroj z prostredia Tesly. Na trend rastúceho dopytu po nových elektrických autách pritom už pred časom upozornil aj Elon Musk.

Vidíme skutočný posun v spôsobe ako zákazníci vnímajú elektrické vozidlá a momentálne máme najlepší odbyt aký sme kedy videli. Sme zvyknutí na pokles dopytu počas prvého štvrťroka, no zaznamenali sme zvýšenie dopytu, ktorý prekonáva tradičný sezónny pokles, ktorý sa prejavuje počas prvého štvrťroka. 

Elon Musk počas ohlasovania finančných výsledkov za Q1/2021

Spomínaný trend zvýšeného záujmu zjavne pokračuje aj v druhom štvrťroku 2021 a výrobné kapacity automobilky nedokážu pokrývať aktuálny dopyt. Napriek tomu, že zostávajú ešte celé dva mesiace, výrobná kapacita je úplne vyčerpaná.  

Rekordná výroba

Portál pripomína, že časť z výroby si ukrojili nové verzie Tesla Model S a Tesla Model X. Pri týchto modeloch došlo k posunu pôvodných plánov a aktuálne čiastočne obmedzujú očakávané dodávky. 

V prípade dvojice Model 3 a Model Y však výroba beží naplno, a napriek tomu došlo k úplnému vypredaniu. Súčasne sa očakáva, že výrobná kapacita pre tento štvrťrok bola navýšená a objem výroby prekoná doterajší rekord – 180 338 vyrobených vozidiel. Podpísať sa na tom má obnovenie produkcie pre Model S a zvýšenie kapacít pre Model Y.

V každom prípade, Tesla sa teraz musí naplno sústrediť na splnenie všetkých prijatých objednávok pre druhý kvartál 2021 a ďalších zákazníkov pridáva do poradovníka.  

Náš tip
Tesla zverejnila finančné výsledky za 1. kvartál 2021. Na Bitcoine zarobila 101 miliónov
7. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+