MojElektromobil

Tesla kupuje spoločnosť DeepScale, ktorá sa venuje počítačovému videniu. Tesle by mala pomôcť vyvinúť vozidlá bez vodiča a s plne autonómnym riadením.

Vyspelé technológie spoločnosti DeepScale by mohli vylepšiť vozidlá Tesly tak, že majitelia budú môcť prenajímať svoje elektromobily v rámci projektu „robotaxi“. Produkt DeepScale dokáže využívať menšie množstvo zdrojov na vývoj umelej inteligencie.

Technológia DeepScale

Technológia DeepScale používa nízkonapäťové procesory v automobiloch na napájanie mimoriadne presného počítačového videnia. Tieto procesory pracujú so senzormi, mapovými, plánovacími a kontrolnými systémami, aby umožnili automobilom lepšie pochopiť, čo sa okolo nich deje.

Šéf DeepScale už pracuje v Tesle

Tento týždeň šéf spoločnosti DeepScale Forrest Iandola začal pracovať v Tesle ako inžinier strojového učenia, podľa postu, ktorý zverejnil na svojom LinkedIn profile.

Iandola získal doktorát z odboru elektrotechniky a informatiky na univerzite UC Berkeley v Kalifornii, kde pracoval na hlbokých neurónových sieťach, ktoré by mohli pracovať v mobilných zariadeniach s relatívne malou pamäťou.

Príspevok šéfa DeepScale na sieti LinkedIn
Príspevok CEO DeepScale na LinkedIn

Presné podmienky akvizície nie sú zverejnené. Je to však jedna z mála akvizícií Tesly. Naposledy kúpila výrobcu superkapacitorov Maxwell Technologies alebo výrobcu somárnych systémov SolarCity.

2. októbra 2019
Zdroj: CNBC

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+