MojElektromobil

Tesla po mesiacoch formalít oznámila, že dokončila akvizíciu spoločnosti Maxwell a oficiálne preberá kontrolu nad nad výrobcom batériových technológií. O akvizícii sme našich čitateľov informovali už vo februári tohto roka.

Slide z prezentácie Maxwell

Tesla kúpila akcie spoločnosti so sídlom v San Diegu v hodnote 235 miliónov dolárov (210 mil. €) a preberá tak plnú kontrolu nad podnikom. Tesla a Maxwell už dlhšiu dobu medzi sebou komunikovali. Niektorí investori neboli s akvizíciou spokojní a snažili sa transakciu zastaviť.

Slide z prezentácie Maxwell

Hovorí sa, že Teslu láka najmä duševný majetok spoločnosti. Maxwell je známy ako výrobca ultrakapacitorov, ale nedávno predstavil aj technológiu suchých elektród pre batérie.

Vysoká hustota batérií

Maxwell tvrdí, že jeho technológia suchej elektródy umožňuje v súčasných bunkách hustotu energie viac ako 300 Wh/kg a môže dosiahnuť až viac ako 500 Wh/kg. To je o 15 až 100 percent lepšie ako súčasná batéria Tesly.

Po 1500 nabíjacích cykloch si tieto batérie údajne zachovajú 90% kapacity a ich bunky si zachovávajú svoju kapacitu pri vyšších rýchlostiach nabíjania omnoho lepšie ako tie isté bunky bez suchej elektródy. Zaujímavé je, že Maxwell ich vie ľahko integrovať do výroby súčasných Li-ion článkov bez väčšieho vplyvu na výrobné náklady.

Elon Musk nedávno povedal, že Tesla predstaví v tomto roku alebo začiatkom budúceho roka pokrok vo svojich batériových technológiách. Tesla je priekopníkom v znižovaní nákladov tohto drahého komponentu pre elektromobily a venuje obrovskú pozornosť ich vývoju.

17. mája 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+