MojElektromobil

Tesla uvádza na trh novú službu prenájmu solárnych panelov pre domácnosti. Za pár desiatok eur mesačne a bez akejkoľvek dlhodobej viazanosti. Spoločnosť SolarCity, ktorú Tesla kúpila v roku 2016, bola priekopníkom nových biznis modelov solárnych systémov. Namiesto priameho predaja ich majiteľom domov prenajímala a predávala im elektrinu, ktorú panely vyrobili.

Tento model zaznamenal prudký rast, no vyžadoval obstaranie drahých zariadení vopred, čo Teslu výrazne finančne zaťažovalo. Tesla postupne od tohto modelu upustila, ale zničila aj jeho rast. V minulom štvrťroku klesli tržby z predaja solárnych systémov Tesly na nové minimum a jej trhový podiel z prvého na tretie miesto.

Nový program „Rent Solar“ je dohodou o využití solárnej energie Tesly, ktorá vám môže ušetriť približne 500 dolárov ročne za elektrinu. Za 50 dolárov mesačne príde Tesla k vám domov a nainštaluje vám panely na strechu. Objednať si ju môžu americkí zákazníci na stránke Tesly.

Poplatky a predpokladané výnosy solárneho programu Rent Solar v jednotlivých štátoch:

Poplatky a výnosy programu Rent Solar

Systém má výkon 3,8 kW a produkuje v priemere 9 až 12 kWh za deň. Majitelia domov si môžu tento systém aj priamo kúpiť za 9 500 dolárov (8 560 eur). K dispozícii sú aj výkonnejšie systémy s 7,6 kW, resp. 11,4 kW. Tesla hľadá nový finančný produkt, ktorý by pomohol urýchliť zavádzanie slnečných lúčov a kupujúci by mohli mať systémy naozaj rýchle. Minulý mesiac sme informovali o novom programe spoločnosti Tesla na nasadenie solárnych systémov do 24 hodín od objednania online.

20. augusta 2019
Zdroj: Electrek, Tesla

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+