MojElektromobil

Portál Electrek získal od Tesly dokument, vďaka ktorému vidíme detaily najnovšej verzie solárnej strešnej škridle od Tesly. Tesla v súčasnosti finišuje vývoj tretej generácie svojej solárnej strechy. Tvrdí, že výrazne zníži cenu solárnej výroby energie.

Solárne škridle sú súčasťou plánu Elona Muska ponúkať solárne produkty s lepším dizajnom. Tesla má vytvoriť výraznú značku, ktorá sa dá na prvý pohľad odlíšiť od iných poskytovateľov. Musk hovorí, že súčasné solárne panely vyzerajú všetky na jedno kopyto a že sú škaredé.

Solárna strecha Tesly bola riešením tohto problému. Pôvodne predstavené škridle vyzerali elegantne, no Tesla sa teraz postarala aj o zvyšok strechy a do jednotného dizajnu zakomponovala strešné okná, komíny a lišty.

Namieru navrhnuté lišty a hrebene dokážu skvele zapadnúť do jednotného dizajnu vášho domu a sklonu strechy, pričom zaistia maximálnu odolnosť voči poveternostným vplyvom. Konečným výsledkom je strecha, ktorá vyzerá lepšie a vydrží dlhšie, ako klasická strecha.“

14. júna 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+