MojElektromobil

Z certifikátu sme sa tiež dozvedeli niekoľko ďalších podrobností. Solárne články v krytine, poskytnú maximálny výkon 6 W. Každá časť krytiny pritom pozostáva z dvoch častí solárnych článkov, vďaka čomu dokáže generovať výkon na úrovni 12 W. Približne 20-25 kúskov vám teda zabezpečí toľko energie, ako bežný solárny panel.

Samozrejme, nie všetky škridle sú solárne. Strechu podľa polohy domu bude pokrývať 40 – 70% solárnych panelov, čo by malo zaistiť dostatok energie pre domácnosť. Inštalácia by nemala zabrať viac času ako pri bežnej streche s montážou klasických solárnych panelov. Odhadom sa má pohybovať na úrovni od 5 do 7 dní.

Náš tip
Solárna strecha od Tesly je už v predaji, poznáme cenu
solarna strecha vzory varianty
Zdroj: Tesla

Zaujímavosťou je, že záujem o solárnu strechu Tesly je skutočne veľký. Už teraz má spoločnosť objednávky na jeden rok dopredu. Prvé inštalácie majú začať už v tomto štvrťroku.

Nová solárna strešná krytina od Tesly je vhodná pre všetkých tých, čo plánujú nanovo pokrývať strechu. V opačnom prípade je stále výhodnejšie nechať si nainštalovať bežné solárne panely. To, kedy sa produkt Tesly rozšíri aj do iných krajín je otázne. Dúfame však, že čoskoro sa k jej snaženiu pridajú aj ďalší výrobcovia strešných krytín.

Zdroj: electrek

28. júna 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+