MojElektromobil

Spoločnosť Tesla mení malú časť interiéru na Modeli Y, ktorá by mala majiteľom uľahčiť vysvetľovanie ohľadom otvárania dverí z vnútra. Problém bol v tom, že tlačidlo na otváranie dverí nevyzerá ako klasická kľučka a bežný pasažier nemá šancu rozpoznať či ide o otváranie dverí.

V tom prípade si všimli páku, ktorá funguje len pre núdzové otváranie a potiahli za ňu. Tá je tam v prípade, že vozidlo prestane fungovať, respektíve sa odpojí elektronika a tradičný spôsob otvárania nefunguje.

 

Využitie núdzovej kľučky Tesla vysvetľuje aj v manuáli pre Model 3 alebo Y:

„Ručné otvorenie dverí je navrhnuté tak, aby sa používalo iba v situáciách, keď Model 3 nemá žiadne napájanie. Kedykoľvek je Model 3 plne funkčný, použite tlačidlo umiestnené v hornej časti dverí.”

Táto neznalosť často viedla k vysvetľovaniu, že treba používať horné tlačidlo a nie kľučku dole. Takto na prvý pohľad sa môže zdať, že je vlastne jedno, ktorý spôsob otvárania dverí sa použije. V skutočnosti je to ale trochu komplikovanejšie.

Prečo nemôžeme používať oboje?

Tesla Model 3 a Y majú bezrámové okná, čo znamená, že pred otvorením dverí sa musí okno posunúť o kúsok nižšie, aby sa nepoškodilo pri otváraní dverí. A práve tento krok sa nestane v prípade, že zatiahnete za kľučku v spodnej časti. Aj keď to vo väčšine prípadov nemusí spôsobiť problém, v najhoršom prípade sa vám môže podariť prasknúť alebo poškodiť sklo na dverách.

Práve pre tento problém si veľa majiteľov dokúpilo do svojho Modelu 3 alebo Y nálepky s tvarom vozidla, ktoré majú znázornené otvorené dvere. Túto zmenu sa snaží aplikovať aj spoločnosť Tesla, keďže do najnovších Modelov 3 a Y začína inštalovať tlačidlá s novým obrázkom, ktorý na správne otváranie upozorňuje. Dizajn je skoro totožný s nálepkami, ktoré majitelia často kupovali.

Tesla tlačidlo dvere Model 3 Y
Zdroj: Christian Bibay Facebook

Tesla čelí aj iným problémom

Problémom je katastrofálna kvalita niektorých Modelov Y v USA. Veľká časť majiteľov dokonca až odmieta dodané vozidlá z dôvodu zlej kvality laku či rozdielnej farby niektorých častí vozidla.

O týchto problémoch hovorí aj majiteľ Modelu Y, ktorý sám musel navštíviť servis už viackrát. Jeho Tesla mala viacero problémov s interiérom a exteriérom. Vo videu nižšie spomína, že väčšina majiteľov dostane vozidlo v takom stave, že musia navštíviť servis. No našťastie ide len o chyby krásy a nie chyby dôležitých komponentov, napríklad batérie alebo pohonu celého vozidla. Ten si majitelia naopak pochvaľujú.

Ak vás táto téma zaujíma, odporúčame pozrieť si video:

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. augusta 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+