MojElektromobil

Crossover Model Y už viacero čerstvých majiteľov zhodnotilo ako model Tesly s najlepším pomerom cena/využiteľnosť. Má aj ohrievač radaru, ktorý výrazne pomôže navigácii vozidla v studených klimatických podmienkach.

Informáciu zistil hacker Tesly @greentheonly v diagrame kabeláže Modelu Y. Ohrievanie radaru zabezpečí správnu funkcionalitu systému Autopilot na zasnežených cestách.

Diagram kabeláže Tesla Model Y
Diagram kabeláže Tesla Model Y

Priestor na zlepšenie

Elektromobily Tesly sú skvelé vozidlá na jazdu v zimných podmienkach. Stabilné dávkovanie výkonu krútiaceho momentu na kolesá zabezpečia hladký prejazd zasneženým alebo vlhkým terénom. Ich kamery a radary však majú priestor na zlepšenie. Keď ich však pokryje vrstva ľadu/snehu, Autopilot a asistenčné systémy fungujú obmedzene.

O tom, že Model Y je pripravený aj do snehu a na off-road, sa snaží Tesla presvedčiť verejnosť aj v oficiálnom videu:

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

29. marca 2020
Zdroj: Teslarati, @greentheonly (Twotter)

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+