MojElektromobil

Tesla tento týždeň poriadne prekvapila. Majiteľom svojich elektromobilov vôbec po prvýkrát ponúka platenú softvérovú aktualizáciu pre zvýšenie výkonu vozidla. Doteraz podobné optimalizácie ponúkala v rámci štandardných aktualizácií, a to úplne bezplatne.

Ponúkané vylepšenie spoplatnené sumou 2000 dolárov je zatiaľ dostupné výhradne pre elektromobil Tesla Model 3 v prevedení Long Range Dual Motor.

Tesla túto možnosť nazýva „Acceleration Boost“ a konkrétne ide o to, že dobu zrýchlenia z 0 na 60 míľ (~97 kilometrov) za hodinu má znížiť až o pol sekundy, čiže približne o 12 %. Po zakúpení softvérovej aktualizácie to teda Tesla Model 3 Dual Motor zvládne za 3,9 sekundy, namiesto pôvodných 4,4 sekundy.

Ako informuje portál Electrek, predmetná aktualizácia je ponúkaná prostredníctvom webových stránok oficiálneho obchodu, ale aj cez mobilnú aplikáciu. Pre jej inštaláciu je vyžadovaná verzia softvéru aspoň 2019.40.2.

Acceleration Boost

 

19. decembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+