MojElektromobil

Po rozpačitých výkonoch v teréne sa začínajú sa objavovať videá, na ktorých Tesla Cybertruck uviazla v snehu. Ľudia sa jej smejú, pretože ju spravila vyťahuje spaľovací pick-up tradičnej americkej značky, ktorý je stelesneným protipólom modernej doby či ekológie. Tesla Cybertruck tak zrejme nebude žiadny ťažký offroad. Správu priniesol portál electrek.

Tesla prezentuje Cybertruck ako robustný plne elektrický pick-up, ktorý je schopný odolať aj tým najnáročnejším podmienkam.

Tesla Cybertruck offroad

CEO Elon Musk dokonca povedal, že by to bol skvelý “truck” v prípade apokalypsy. Neprajníci však už používajú príklady Cybertruckov uviaznutých v snehu, aby ukázali, že elektrický pick-up nie je taký skvelý ako ho výrobca prezentuje.

Mohlo by vás zaujímať:

V decembri sme informovali o prototype Cybertrucku, ktorý uviazol v teréne ľahko zasneženého lesa. Napriek svojmu drsnému vzhľadu a extrémnej svetlej výške až 433 mm si nedokázal poradiť s terénom, ktoré by zvládlo niektoré z odolnejších SUV či offroad. Slabinou Cybertrucku sa zdá byť elektronika, ktorá mimo jazdy po spevnenej ceste nepracuje presne tak ako by mala. Určite svoj podiel na výsledku budú mať aj použité pneumatiky. V kombinácii s veľmi vysokou hmotnosťou vozidla tak nie je ťažké aby zapadlo na akomkoľvek nespevnenom povrchu.

Teraz sa šíri video, kde Tesla Cybertruck zapadla na poriadne zasneženej príjazdovej ceste:

Vysoko pravdepodobné je aj zlyhanie ľudského faktora. Tesla dodáva prvé Cybertrucky do takzvaných slnečných štátov, ktorých obyvatelia nie sú na sneh veľmi zvyknutí. Taktiež väčšina fanúšikov Tesly zrejme neholduje off-roadu a nepoznajú tak limity vozidla, ktoré na prvý pohľad vyzerá byť nepoddajné. Ľahko tak precenia jeho schopnosti a výsledok tohto konania môžeme vidieť na videu nižšie.

Náš tip
Tesla Cybertruck sa pustil do jazdy v teréne. Takto to dopadlo
10. januára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+