MojElektromobil

Tesla Cybertruck sa na prvý pohľad môže javiť ako terénne vozidlo. Aká je však realita? Portál electrek priniesol video zo sociálnej siete, kde iné pickupy vyťahujú Cybertruck zo svahu.

Vozidlo Tesla Cybertruck museli zachraňovať iné pickupy po tom, čo zišlo z lesnej cesty a uviazlo. Napriek tomu, že drsný vzhľad a extrémna svetlá výška na úrovni 433 mm približuje Cybertruck do kategórie vozidiel do ťažkého terénu, realita je však opačná.

Zdanie môže klamať

Výrobca síce propaguje prepracovaný pohon všetkých kolies, či vzduchové pruženie umožňujúce dostať vozidlo vysoko nad úroveň vozovky, no najmä vysoká hmotnosť pickupu a pravdepodobne nedoladená elektronika rozdeľovania trakcie medzi jednotlivé kolesá robia z Cybertrucku nemotorný kus železa.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matt Chambers (@mchambers_22)

Diváci špekulujú, čo viedlo k tomuto fiasku. Mohlo ísť o problém so softvérom, ktorý neaktivoval uzávierky diferenciálu. Množstvo snehu na záberoch predsa nemôže spôsobiť vozidlu s pohonom oboch náprav a terénnymi pneumatikami takého ťažkosti.

Pred pár dňami sme priniesli článok o ponuke doplnkov od nezávislého úpravcu, ktoré zvyšujú potenciál Cybertrucku na jazdu v teréne. Vyzerá to však, že najprv musí ešte samotný výrobca zapracovať na nastavení vozidla.

Náš tip
Tesla Cybertruck ako čistokrvný off-road? Práve prichádza na scénu!
13. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+