MojElektromobil

Jedným z argumentov odporcov elektromobility je už dlhé roky trvanie nabíjania a dojazd vozidiel. Niektorí by dokonca namietali, že cena nabíjania na dlhých trasách nie je až tak výhodná, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. To sa však mení. Tesla Motors Club na svojej facebookovej stránke upozornila na prekvapivú novinku spoločnosti.

Tá na svojich Superchargeroch povolí v noci nabíjať za cenu 0 eur. Čítate správne. Nabíjanie vás nebude stáť nič. Podmienkou však je, že musíte vlastniť vozidlo značky Tesla a musíte prísť nabíjať len v určitom čase. Možnosť nabíjať zadarmo dostanete, ak prídete na nabíjaciu stanicu v noci a cez víkend. Konkrétne ide o časové úseky od

  1. piatok 22:00 – 8:00 sobota
  2. sobota 22:00 – 8:00 nedeľa
  3. nedeľa 22:00 – 8:00 pondelok

Oficiálne informácie dokedy táto akcia platí zatiaľ nemáme potvrdené, no v diskusii pod príspevkom sa dočítate o dátume 4.9.2023, ako o konci akcie. Takáto akcia neplatí len na vybraných chorvátskych Superchargeroch, no niektoré slovinské rovnako ponúkajú túto možnosť. Ak rozmýšľate, že by ste túto akciu využili, môžete tak urobiť na nasledovných staniciach:

Chorvátsko:

  • Otočac
  • Zadar
  • Karlovac
  • Senj

Slovinsko:

  • Kozina
  • Ljubljana
  • Maribor
tesla
Nabíjanie v noci zadarmo | Zdroj: Tesla Motor Club Croatia

Nie všetci zákazníci sú však s týmto systémom spokojní. V diskusii sa objavil komentár, ktorý sa sťažoval na dvojhodinové čakanie na Supercharger. Konkrétne išlo o stanicu v meste Otočac. Ak patríte medzi elektromobilostov, no vlastníte vozidlo inej značky, za nabíjanie zaplatíte štandardnú sadzbu. Majitelia Tesiel sa tak prakticky vedia dostať na dovolenku zadarmo, musia sa však časovo prispôsobiť.

Náš tip
Test Volvo XC60 Recharge: Čo ukázalo toto SUV po facelifte?
24. júla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+