MojElektromobil

Musk na Twitteri napísal, že jeho firma Tesla vydá beta verziu plne autonómneho softvéru už budcúci týždeň. Dostane ho len zopár „výborných a opatrných vodičov“.

Prvýkrát príchod nového Autopilota Musk oznámil pred niekoľkými mesiacmi, pričom ho sám testoval po ceste z práce domov. V auguste Musk hovoril o pripravovanom „výraznom prepise kódu softvéru Tesla Autopilot„.

Elon Tweet
Zdroj: Elon Musk/Twitter

Musk a zamestnanci v Tesle vyvíjajú plne autonómny systém už niekoľko rokov, pričom aj iné automobilky dosiahli výrazné vylepšenia v asistenčných systémoch. Tesla Autopilot je podľa majiteľov a expertov najvyspelejsí.

Muska ohúril aj samojazdiaci systém spoločnosti Waymo, no povedal, že má veľmi špecifické využitie. Riešenie Tesly je podľa neho široko uplatniteľné a najnovšia verzia je schopná jazdiť bez zásahov vodiča.

Včera Musk, opäť na Twitteri napísal, že táto najnovšia verzia príde v obmedzenej beta verzii budúci týždeň v utorok. Softvér dostane do vozidiel prvá várka „expertných a opatrných vodičov“. Tých Tesla pravdepodobne vybrala na základe dát zo svojich databáz o jazde sa aktivovaným Autopilotom.

Musk nenapísal nič viac. Softvér pravdepodobne bude stále vyžadovať od vodičov, aby mali ruky počas celej jazdy na volante. Bude sa však spoliehať na posledné aktualizácie softvéru Autopilot, kde pridala rozoznávanie dopravných značiek a svetelných signalizácií na semafóroch. Vozidlo však bude jazdiť bez zásahov vodiča.

 

13. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+