MojElektromobil

Tesla včera začala rozposielať do svojich vozidiel po svete novú aktualizáciu softvéru. Ide o malé, ale užitočné vylepšenia.

Nová aktualizácia má označenie 2020.40 a obsahuje tri vylepšenia: prioritizáciu pripojených Bluetooth zariadení, PIN kód na otváranie priehradky spolujazdca a lepšie nastavenie kamier pre čítanie dopravných značiek s rýchlostným limitom.

V prípade proritizácie Bluetooth zariadení si ponovom majitelia budú môcť priradiť „preferované zariadenie“ ku konkrétnemu profilu vodiča. Majitelia dobre poznajú situácie, keď nasadnú do svojej Tesly a začne hrať hudba zo zariadenia inej osoby, resp. sa vozidlo pripojí na zariadenie inej osoby. Tento problém rieši nová funkcia v rámci aktualizácie 2020.40.0.1.

Nová funkcia PIN kódu zase rieši väčšiu bezpečnosť pre osobu, ktorá má v priehradke uložené osobné predmety. Doteraz sa dalo do priehradky dostať len stlačením tlačidla bez PIN kódu cez systém infotainmentu v Tesle.

Tesla softvérová aktualizácia 2020.40 (Foto: Tesmanian.com)
Tesla softvérová aktualizácia 2020.40 (Foto: Tesmanian.com)

Predošlá aktualizácia softvéru 2020.36 prišla do vozidiel v auguste. Vylepšila  niekoľko funkcií systému Autopilot, napríklad upozornenie pre prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti alebo lepšie čítanie semafórov.

Tesla rozposiela aktualizácie do vozidiel v malých „sériách“. Nástroj TeslaFi vám pomôže zistiť, v akom stave a v akých regiónoch je konkrétna aktualizácia.

1. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+