MojElektromobil

Tesla počas prázdnin vďakyvzdania v USA vydá novú aktualizáciu softvéru s označením V11. Majitelia po svete dostanú funkcie, ktoré im chýbali, ale aj funkcie, o ktorých doteraz nevedeli, že vlastne chcú.

O aktualizácii V11 sa dozvedáme už tradične z twitterového účtu Elon Muska. Ten nič nekonkretizuje, ale označuje nový softvér emoji ohníkom. Spomína „prázdninovú aktualizáciu“, čo pravdepodobne znamená prázdniny na Deň vďakyvzdania v USA 26.novembra. Ďalej reaguje na otázku fanúšika a píše, že aktualizácia prinesie „mnohé funkcie, ktoré si majitelia žiadali a tiež také, ktoré nevedia, že chcú“.

Posledná väčšia aktualizácia V10 priniesla majiteľom Tesiel po svete vylepšenia používateľského prostredia, funkciu pozerania filmov Tesla Theater, Caraoke, a mnohé vylepšenia už existujúcich funkcií.

Pri aktualizácii V11 môžeme zatiaľ len špekulovať o novinkách, niektoré z nich však Musk spomenul v priebehu tohto roka. Tesla komunita očakáva napríklad tieto funkcie: 360° vtáčí pohľad v balíku Full Self-Driving, možnosť videohovoru cez selfie kameru v spätnom zrkadle, alebo možnosť komunikácie auta s okolím cez externý reproduktor.

Podľa portálu Electrek Tesla sa výraznejšie venuje aj vývoju videohier a mohla by priniesť úplne novú hru v aktualizácii V11. Do konca roka má prísť aj výraznejšie rožšírenie autonómneho systému FSD Beta.

Ste spokojní so súčasnou verziou softvéru V10? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

20. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+