MojElektromobil

Tesla začala postupne presadzovať novú softvérovú aktualizáciu do svojho vozového parku s cieľom vylepšiť Sentry Mode. Tento kamerový autoalarm a sledovací systém Tesla, umožňuje vozidlu odhaliť potenciálne hrozby v blízkosti vozidla.

Keď je aktivovaný Sentry Mode, zaznamenáva sa zo štyroch rôznych kamier. Vozidlo tak zistí prítomnosť niekoho v blízkosti vozidla alebo jeho neoprávnené vniknutie. Zachytáva však aj zábery zvláštnych udalostí okolo vozidiel a pôsobivé momenty, z ktorých by sa nejednému človeku rozum zastavil.

Nové funkcie Sentry Mode

Tesla teraz prináša viac prispôsobení a nových funkcií Sentry Mode prostredníctvom novej aktualizácie softvéru (2022.44.2). Ako uvádza notateslaapp.com, Sentry Mode teraz umožňuje ešte väčšie prispôsobenie a predstavuje nám dve nové funkcie:.

1. Camera-Based Detection – je to možnosť vypnúť detekciu na kamere, takže Sentry Mode uloží iba nahrávky, ktoré sa spustia vniknutím, ako je napr. rozbitie skla, otvorenie dverí alebo spustenie snímača naklonenia vozidla. Vypnutím nahrávania Sentry Mode, keď kamery zistia niekoho v blízkosti vozidla, sa výrazne zníži počet záznamov. Môže to však viesť aj k tomu, že niektoré potenciálne hrozby zostanú bez povšimnutia.

2. Sentry Mode Clip Lenght –  druhou novinkou je možnosť upraviť si dĺžku zaznamenanej udalosti. Po zistení potenciálnej hrozby bude Sentry Mode niekoľko minút nahrávať, pokiaľ sa nezistia ďalšie hrozby. S verziou 2022.44.2 sa bude dať môcť upraviť dĺžka každého klipu Sentry Mode.

Zdroj: notateslaapp.com

Aktualizácia tiež prináša vylepšenia automatického uťahovania bezpečnostných pásov na základe Tesla Vision a novú energetickú aplikáciu pre viacero áut.

Chystá sa ďalšie vylepšenie?

V minulosti sa hovorilo o dvoch ďalších funkciách Sentry Mode, keď Elon Musk odpovedal používateľom:

,,Aj keď neexistuje žiadna záruka, že tieto funkcie budú implementované, vo všeobecnosti to ukazuje, že je to dobrý nápad. Výsledok pridania týchto funkcií do značnej miery závisí od uskutočniteľnosti implementácie takýchto funkcií, plánu spoločnosti Tesla a úsilia potrebného na ich vývoj”.

Ešte v roku 2020 Elon Musk povedal, že Tesla umožní používateľom upraviť citlivosť Sentry Mode, čo by znelo ako skvelé vylepšenie. Dúfajme teda, že je to funkcia, ktorú Tesla stále zvažuje alebo ju ešte aktívne vyvíja.

V aktualizácii 2022.24 Tesla pridala aj možnosť deaktivovať zvuky Sentry Mode pri zistení narušenia. Toto mohol byť kompromis spoločnosti Tesla pri pokuse o vytvorenie režimu inkognito. Aj keď auto už nebude vydávať žiadny zvuk, bude stále blikať svetlami a na obrazovke zobrazovať logo Sentry Mode, čím bude dávať jednotlivcom vedieť, že sú nahrávaní.

Podpora Sentry Mode aj v iných krajinách

Tesla nedávno pridala podporu Sentry Mode aj v Izraeli a rozšírila krajiny, kde je dostupný Sentry Mode Live Access. Táto funkcia je teraz dostupná pre používateľov v Hongkongu, Taiwane, Austrálii, Novom Zélande, Južnej Kórei a Singapure.

Sentry Mode sa od svojho uvedenia dočkal už niekoľkých vylepšení. S aktualizáciou 2022.40 Vám teraz Tesla umožňuje používať Sentry Mode a Dog Mode spolu na rôznych trhoch.

Náš tip
Tesla Model 3 dostáva aktualizáciu. Mení správanie v pripájacom pruhu a vylepšuje prehľad o spotrebe
5. decembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+