MojElektromobil

Funkcia Sentry Mode vo vozidlách Tesla určite patrí medzi veľmi užitočné. Automobilka sa rozhodla využiť vstavané kamery pre sledovanie a zaznamenávanie okolia v čase, keď je vozidlo zaparkované mimo váš dohľad. Celkovo dobrý systém však mal jednu chybu, ktorá súvisí s ukladaním záznamu na USB disk. Informuje Electrek.

Samozrejme, aby sa záznam z kamier v prípade potreby mal kam uložiť, do auta je potrebné vložiť USB disk alebo iné ukladacie zariadenie pripojiteľné cez klasický USB konektor. Ten sa však nachádza v stredovej konzole, a tak ak konkrétny výtržník či zlodej vie o tom, že Tesla túto funkciu má a kam záznam ukladá, veľmi jednoducho dokáže dôkazy zobrať so sebou. Z fabriky Tesly sa posledné dni začínajú dostáva nové verzie Tesla Model 3, ktoré prinášajú viacero zmien a jedna rieši aj práve problém so Sentry Mode.

Náš tip
Model 3 dostal úpravy dizajnu. Pozrite si prvé fotografie z Fremontu

Zo stredovej konzoly presunuli port pre USB konektor do priehradky pred spolujazdcom. Tá sa totiž dá otvoriť iba cez displej vozidla. Nikde nie je prítomné fyzické či tlačidlo či mechanická páčka. Otvorenie tejto priehradky je po nedávnych aktualizáciách možné zablokovať vlastným heslom, vďaka čomu sa zlodejom situácia výrazne skomplikuje. Samozrejme, kto sa k záznamu bude chcieť dostať, táto funkcia mu v tom stopercentne nezabráni, dokáže ho to však minimálne zdržať.

Faceliftová verzia Tesla Model 3 dostane aj nové disky kolies.

tesla model 3 kolesá disky


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

12. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+