MojElektromobil

Aj Subaru sa pripojí k automobilkám ako Volvo či Audi, ktoré už nevidia zmysel vo výrobe automobilov s dieselovým pohonom. Japonská automobilka uvádza, že s ich výrobou skončí v roku 2020, kedy sa chce zamerať na elektromobily.

Subaru aktuálne vyrába v domovskom Japonsku dieselové verzie modelov Outback a Forester, ktoré exportuje do Európy a Austrálie. Minulý rok predala 15 000 týchto vozidiel, čo prestavuje len 1,5 % z jej celosvetových predajov. Automobilka však nie je žiadnym veľkým nadšencom elektromobility. Jej dôvody na odstavenie dieselov sú skôr pragmatické. Je totiž presvedčená, že by bolo veľmi ťažké vyvinúť dieselový motor, ktorý by spĺňal nové európske emisné normy.

Náš tip
Volvo uznalo Tesle zásluhy za rozvoj elektromobility a končí s dieselom

subaru koniec dieselov

Napriek tomu neignoruje trendy v automobilovom priemysle a do vývoja elektrických vozidiel plánuje investovať 1,2 miliardy dolárov. Už budúci rok chce ponúknuť svoj prvý plug-in hybrid. Elektromobilu sa dočkáme najneskôr v roku 2021.

Subaru nateraz neplánuje vývoj špeciálnej platformy pre elektromobily. Sústredí sa na elektrifikáciu pôvodných modelov. Batérie a súčiastky pre elektrický pohon by mali dodávať automobilke spoločnosti Panasonic a Samsung.

Zdroj: nikkei.com

28. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+