MojElektromobil

Tím študentov a vedeckých výskumníkov zo Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity prezentoval svoj projekt autonómneho elektromobilu SimRod. Elektromobil SimRod, ktorý dokáže jazdy vykonávať úplne bez zásahu šoféra, predstavuje akúsi sofistikovanejšiu verziu motokáry prešpikovanú pokročilými technológiami.

Ide pritom už o štvrté auto, ktoré vytvoril tím Strojníckej fakulty STU. Tím teraz v praxi demonštroval svoje odborné zručnosti a potenciál pre prínos inovatívnych riešení v oblasti autonómnej jazdy a inteligentných technológií pre mobilitu. V tomto, ako aj v podobných projektoch, bude tím naďalej pokračovať, tentokrát však už so značnou podporou.

Na základe spoločného memoranda o spolupráci budú do ďalších projektov so Strojníckou fakultou STU zapojené aj spoločnosti Siemens, Mobility & Inovation a Slovakia Ring Agency. Podporu výskumným projektom avizovalo aj Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Práce budú prebiehať vo výskumno-vývojovom pracovisku pre smart mobilitu v Hornej Potôni. Naplno by mali odštartovať približne o pol roka. Viac sa o tejto téme dozviete v reportáži Správ RTVS.

Študenti a pedagógovia STU vyvinuli inteligentné autonómne auto

Študenti a pedagógovia STU vyvinuli inteligentné autonómne autoProjekt vznikol vďaka spolupráci so súkromným sektorom. Vo vývoji pokrokových technológií chcú pokračovať na novom pracovisku.Iveta Tanoczká

Zveřejnil(a) Správy RTVS dne Pondělí 29. června 2020

Náš tip
Tesla dosiahla nový rekord bezpečnosti Autopilota
30. júna 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+