MojElektromobil

Okrem toho, že je americká automobilka Tesla známa najmä kvôli výrobe výhradne elektrických áut, do značnej miery ju širokej verejnosti predstavil aj režim autonómnej jazdy. Základnú verziu majú v sebe všetky súčasné modely, no za nemalý poplatok si môžete dokúpiť vyššiu verziu. Tá sľubuje plne autonómnu jazdu (Full-Self Driving). Informáciu priniesol web Driveteslacanada.

Za príplatok

Napríklad v prípade Modelu 3 musíte počítať s príplatkom 5300 €, čo nie je zrovna málo. Auto si však týmto spôsobom rozšírite o množstvo nových funkcií a niekoľko ďalších ešte len čaká na oficiálne spustenie – napríklad rozpoznávanie a reagovanie na semafory. Takto výrazne zvýšiť cenu vozidla nemusí byť akceptovateľné pre každého, no ako sa zdá, k systému pre plne autonómnu jazdu by sa potencionálni majitelia mohli dostať aj inak.

Možno aj predplatné

Známy Tesla hacker, s prezývkou greentheonly, objavil v zdrojovom kóde systému vozidla zmienku o takzvanom pay-as-you-go systéme predplatného. To v skratke znamená, že za funkciu plne autonómnej jazdy by nebolo nutné platiť jednorázovo plnú sumu.

K dispozícii by bola akási špeciálna forma predplatného, vďaka ktorej by ste za FSD platili priebežne. Tesla sa k tejto možnosti zatiaľ priamo nevyjadrila, čiže nám nezostáva nič iné ako čakať na prípadné oficiálne oznámenie.

29. apríla 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+