MojElektromobil

Smart Greeen Mobility je vzdelávací projekt zameraný na oblasť zelenej mobility s najväčším dôrazom na elektromobilitu. Jeho hlavným cieľom je priblížiť, najmä mladým ľuďom, dôležité témy zo sveta zelenej mobility a pripraviť ich na zmeny, ktoré ich čakajú v blízkej budúcnosti.

Projekt bol oficiálne spustený koncom novembra 2022 a dnes ho už môže využiť každý záujemca o vzdelávanie v oblastiach zelenej mobility a elektromobility. Čo všetko stojí v pozadí Smart Greeen Mobility sa dozviete z rozhovoru, ktorý pre YouTube kanál Elektromobil poskytol Michal Chabada, zakladateľ portálu MojElektromobil.sk.

Elektromobilita priamo na školách

Súčasťou projektu Smart Green Mobility je aj praktická prezentácia zelenej mobility a elektromobility priamo na školách. Na konci školského roka (máj/jún 2023) Smart Green Mobility zamieri s elektromobilmi, odborníkmi a zástupcami spoločností z tohto segmentu na vybrané školy, aby študentov s problematikou oboznámil naživo.

Desiatka vzdelávacích okruhov

Odborným garantom vzdelávacej platformy Smart Green Mobility je Slovenská asociácia pre elektromobilitu (SEVA) a český odborný portál zameraný na elektromobilitu fDrive.cz. Vďaka zapojeniu českého partnera má projekt aj medzinárodný presah. Do prípravy vybraných tém sa zapojili odborníci z Českej republiky a celkovo sa na príprave podieľali takmer tri desiatky odborníkov z rôznych oblastí.

  1. Zelená mobilita a postoj EÚ, SR a ČR
  2. Alternatívne pohony motorových vozidiel
  3. Nabíjanie elektromobilov, súčasnosť a plány do budúcna
  4. Povinná výstavba nabíjacej infraštruktúry
  5. Energetická infraštruktúra + Energetický mix
  6. Vývoj, výroba a recyklácia batérií
  7. Bezpečnosť a servisné zásahy pri elektromobiloch
  8. Súčasná ponuka elektromobilov a plug-in hybridov
  9. Mýty a fakty o elektromobiloch
  10. Výhody pre majiteľov elektromobilov

Náš tip
Smart Green Mobility: Vzdelávacie kurzy o e-mobilite pre školy sú spustené. Stačí sa zadarmo registrovať
7. decembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+