MojElektromobil

Smart Greeen Mobility je vzdelávací projekt zameraný na oblasť zelenej mobility s najväčším dôrazom na elektromobilitu. Jeho hlavným cieľom je priblížiť, najmä mladým ľuďom, dôležité témy zo sveta zelenej mobility a pripraviť ich na zmeny, ktoré ich čakajú v blízkej budúcnosti. 

Prezentácia projektu Smart Green Mobility | Foto: Miroslav Schwamberg

Žilina a Zvolen: Slávnostný štart s praktickým pohľadom na elektromobilitu

Projekt Smart Greeen Mobility bol do života oficiálne uvedený koncom novembra 2022 na Strednej priemyselnej škole dopravnej vo Zvolene, a na Fakulte riadenie a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline. Študenti sa okrem základného oboznámenia so vzdelávacou platformou dočkali aj praktického pohľadu na elektromobilitu. Vďaka podpore nášho projektu od DriveTesla.sk a Mercedes-EQ si študenti mohli priamo na mieste obzrieť a nechať sa povoziť na elektromobiloch Tesla Model 3, ako aj Mercedes-EQB.

10 tém s 30 odborníkmi

Projekt sa skladá z dvoch častí. Prvou je online video kurz zameraný na 10 tém z oblasti zelenej mobility a elektromobility. Druhou časťou je organizácia výstavy elektromobilov na školách. Hlavnou úlohou je naživo predstaviť dostupné novinky z oblasti  zelenej mobility a elektromobility účastníkom online videokurzu, a tiež ich osobne prepojiť s odborníkmi a zástupcami spoločností, pôsobiacich priamo v daných segmentoch.

Ukážka elektromobility počas prezentácie Smart Green Mobility | Foto: Miroslav Schwamberg

Certifikát pre úspešné zvládnutie

Za úspešné absolvovanie kurzu bude účastníkom vydaný certifikát, ktorý potvrdzuje osvojenie vedomostí v oblasti e-mobility v dostatočnom rozsahu.

Kurz je úplne bezplatný a využiť ho môže každý študent strednej a vysokej školy. Je jedno, či ho zaujíma téma zelenej mobility alebo si chce rozšíriť obzory. Každý bez rozdielu sa môže smelo pustiť do sledovania náučných videí online kurzu Smart Green Mobility.

Prezentácia projektu Smart Green Mobility | Foto: Miroslav Schwamberg

Vzdelávacie videá sú pripravené

Na webovej stránke projektu SmartGreenMobility.eu sú pripravené vzdelávacie videá, ktoré účastníkom poskytnú všetky potrebné informácie a vedomosti pre úspešné absolvovanie kurzu a získanie certifikátu. Prístupné sú po registrácii a následnom prihlásení do používateľského profilu. Videokurz sa venuje desiatim témam, ktoré poskytnú celkový prierez problematikou zelenej mobility a elektromobility.

  1. Zelená mobilita a postoj EÚ, SR a ČR
  2. Alternatívne pohony motorových vozidiel
  3. Nabíjanie elektromobilov, súčasnosť a plány do budúcna
  4. Povinná výstavba nabíjacej infraštruktúry
  5. Energetická infraštruktúra + Energetický mix
  6. Vývoj, výroba a recyklácia batérií
  7. Bezpečnosť a servisné zásahy pri elektromobiloch
  8. Súčasná ponuka elektromobilov a plug-in hybridov
  9. Mýty a fakty o elektromobiloch
  10. Výhody pre majiteľov elektromobilov

Prvé video sa sprístupní po absolvovaní vstupného dotazníka. Každé ďalšie video sa odomkne vždy po správnom zodpovedaní kontrolnej otázky z predošlej témy. Videá je možné sledovať opakovane, na viackrát alebo aj niekoľko videí hneď po sebe. Online videokurz Smart Green Mobility obsahuje dynamické rozhovory s tými najdôležitejšími informáciami. Nejde o žiadne dlhosiahle prednášky, obsah ide priamo k veci.

Po zhliadnutí všetkých desiatich tém čaká  na účastníka výstupný dotazník, kde budú všetky novozískané znalosti overené do hĺbky. Až po úspešnom absolvovaní výstupného dotazníka bude účastníkovi vydaný certifikátu. K videám aj celému kurzu, vrátane dotazníka, sa dá kedykoľvek vrátiť a dodatočne zvýšiť úroveň svojej kvalifikácie.

Tak neváhajte a vydajte sa s nami na náučnú jazdu svetom zelenej mobility!

Prezentácia projektu Smart Green Mobility | Foto: Miroslav Schwamberg

Ako prebieha vzdelávanie v rámci Smart Green Mobility?

Registrácia

Vyplnenie základných informácií pre vytvorenie používateľského účtu.

Zistenie úrovne počiatočných znalostí

Krátky dotazník, ktorý ukáže aktuálny stav znalostí zo sveta zelenej mobility.

Vzdelávacie videá

Séria 10 vzdelávacích videí a sprievodného obsahu, vrátane kontrolných otázok pre upevnenie získaných informácií. 

Prezentácia projektu Smart Green Mobility | Foto: Miroslav Schwamberg

Výstupný dotazník

Po uzatvorení vzdelávacej časti nasleduje výstupný dotazník, ktorý preverí získané znalosti. Pre úspešné absolvovanie kurzu je potrebné dosiahnuť aspoň 70%-né hodnotenie.

Certifikát

Za úspešné absolvovanie vzdelávacieho kurzu je vydaný digitálny certifikát, ktorý potvrdzuje osvojenie potrebných základov v oblasti zelenej mobility. Certifikát potvrdzuje odborný portál MojElektromobil.sk a garant Slovenská asociácia pre elektromobilitu (SEVA).

Zvýšenie kvalifikácie

Certifikát poskytuje konkurenčnú výhodu na trhu práce a zvyšuje dôveru zamestnávateľov vo vedomosti jeho držiteľa. Ku kurzu sa dá kedykoľvek vrátiť a opätovným absolvovaní zvýšiť úroveň získanej kvalifikácie.

2. decembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+