MojElektromobil

Firma EV-GP pôsobí v elektrotechnickom priemysle už od roku 1992 a svoje dlhoročné skúsenosti teraz využíva aj v súvislosti s rastúcim trendom elektromobility. V ich ponuke už teraz nájdete rôzne riešenia pre nabíjanie elektromobilov, vrátane domácich nabíjacích staníc – wallboxov.

Domáce riešenia

Nabíjanie elektromobilov či plug-in hybridov v domácich podmienkach je štandardne bezproblémové. Výrobcovia k vozidlám dodávajú základné nabíjačky s nízkym výkonom, ktoré sa dajú zapojiť do bežnej zásuvky. Môžu však existovať situácie, kedy potrebujete auto nabiť o niečo rýchlejšie aj v domácich podmienkach. V takýchto prípadoch je vhodné siahnuť po výkonnejšej nabíjačke – wallboxe.

Skúsenosti nadobudnuté za 28 rokov praxe sa spoločnosť EV-GP rozhodla využiť aj pri vývoji vlastných riešení pre nabíjanie elektromobilov. Ich portfólio pozostáva z riešení, ktoré sú vhodné pre hotely, nákupné centrá, reštaurácie a domácnosti. Celkovo ponúkajú dva domáce wallboxy za rozumnú cenu, ktoré sa od seba líšia iba maximálnym výkonom.

Firma EV-GP sa v súčasnosti zameriava aj na prepájanie nabíjacích systémov pre elektromobily s fotovoltaickými panelmi.

Cenovo dostupné wallboxy

EV-GP AC1F 7kW kúpiť na LED.sk

Nabíjací wallbox s výkonom do 7 kW na jednej fáze. Vhodný je najmä pre plug-in hybridy a elektromobily s menšou batériou a jednofázovou palubnou nabíjačkou s výkonom 7 kW.

Cena 588 € s DPH

 

EV-GP AC3F 22kWkúpiť na LED.sk

Ak vlastníte elektromobil s palubnou nabíjačkou 11 kW a vyššie, investícia do výkonnejšieho modelu sa určite oplatí. Výkonnejšia verzia je však vhodná aj vtedy, ak vlastníte elektromobil s dvojfázovou palubnou nabíjačkou s výkonom 7 kW. Plný výkon by ste s lacnejším jednofázovým wallboxom s výkonom 7 kW nedokázali využiť. Zároveň ide o dobrú investíciu do budúcnosti, ak plánujete kúpu nového elektromobilu alebo plug-in hybridu, ktorý už môže byť vybavený výkonnejšou palubnou nabíjačkou.

Cena 708 € s DPH

ev-gp wallbox nabíjacie stanice pr

V spolupráci s EV-GP.

30. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+