MojElektromobil

Informácie o tom, že ŠKODA počíta s plne elektrickým modelom Škoda Octavia EV sa sporadicky objavujú už nejaký ten čas. V ponuke sa už dávnejšie objavila plug-in hybridná verzia Škoda Octavia IV a vzhľadom na dlhodobý trend smerovania k elektrickej budúcnosti, je celkom prirodzené, že v hre je aj čistokrvný elektromobil Škoda Octavia. Navyše ide o veľmi populárny model, takže sa len veľmi ťažko predstavuje, že by v elektrifikovanom portfóliu značky nemal svoje miesto.

ŠKODA svoje zameranie na segment elektromobility zdôraznila pri predstavení konceptu ŠKODA VISION 7S, kedy predstavila svoju novú firemnú identitu a prezradila, že do roku 2026 na trh uvedie tri nové čisto elektrické modely a ďalšie budú nasledovať.

Ako teraz informuje portál Motor1, elektrická Octavia má byť už pomerne blízko. Podľa najnovších informácií priamo od zdrojov z prostredia automobilky ŠKODA je tento elektromobil už skutočne pripravovaný a dočkať by sme sa ho mali v druhej polovici tohto desaťročia. Niektoré zdroje dokonca hovoria priamo o druhej polovici roka 2026.

Šušká sa už aj o niekoľkých základných technických parametroch. Elektrická Octavia má napríklad vyrásť na novej koncernovej platforme SSP, ktorej dá prednosť pred dobre známou platformou MEB využívanou v modeloch ENYAQ. Cieľom je momentálne dosiahnutie dojazdu na hranici 600 kilometrov a zabudovanie podpory pre nabíjanie s výkonom 200 kW. Nová Octavia  má byť dostupná v prevedeniach kombi aj RS.

Portál Edison pridáva niekoľko ďalších detailov. Tvrdí, že elektrická Octavia sa bude pýšiť výkonom 150 kW, maximálnou rýchlosťou 160 km/h a spotrebnou pod hranicou 15 kWh na 100 kilometrov. Bližšie podrobnosti nateraz chýbajú, no vo všeobecnosti sa očakáva, že predajná cena by sa mala pohybovať v rozmedzí 35 000 až 45 000 €.

Náš tip
Smerom k elektrickej budúcnosti. Maserati na rok 2023 chystá hneď dva elektromobily
4. októbra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+