MojElektromobil

Škoda otvorila pri svojom zákazníckom centre v Mladej Boleslavi verejnú nabíjaciu stanicu zloženú z 3 stojanov, ktoré významne prispejú k rozšíreniu infraštruktúry v regióne. Celkovo ponúknu 9 vyhradených miest, pričom naraz je možné nabíjať až 6 elektromobilov.

Investície do rozvoja elektromobility

Automobilka sa intenzívne pripravuje na éru elektromobility nielen vo svojich závodoch, ale aj v ich okolí. Do výstavby internej dobíjacej štruktúry v hlavnom závode v Mladej Boleslavi už Škoda investovala 3,4 milióna eur. Vytvára tak podmienky pre elektrifikované vozidlá, ktoré budú predstavené neskôr v tomto roku. Prvé verejné rýchlonabíjacie stanice predstavujú len začiatok. Škoda chce do roku 2025 navýšiť počet nabíjacích miest až na 7 tisíc, na čo vyčlení investície vo výške 32 miliónov eur. Investovať bude do verejných nabíjacích miest vo viacerých mestách Českej republiky. Významným prínosom pre infraštruktúru bude prechod autorizovaných predajných a servisných partnerov značky Škoda na elektromobilitné centrá. Do konca roka 2019 budú vraj všetci partneri značky v Českej republike spĺňať štandardy na predaj a servis elektromobilov.

Zdroj foto: facebook.com/elektromobil.cz

Prvé modely už tento rok

Už tento rok uvedie automobilka prvé modely s hybridným a elektrickým pohonom. Prvým bude model Superb v plug-in hybridnej verzii a v závere roka bude nasledovať elektromobil CITIGO, ktorý by sa mal na trhu objaviť začiatkom budúceho roka. V rámci stratégie 2025 investuje Škoda 2 miliardy eur do vývoja elektrických vozidiel a nových služieb, súvisiacich s mobilitou. Jedná sa doteraz o najväčší investičný program v histórii spoločnosti.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Škoda: Rok 2019 v znamení elektromobility. Začne vyrábať prvý plugin-hybrid a elektromobil

.

Náš tip
Škoda Vision iV: nový elektrický crossover prinesie výborný dojazd
5. apríla 2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+